Pētījums: mākslīgais intelekts uzņēmumiem palīdz vairāk, ja investē arī darbiniekos

Starptautiskā pētījumā konstatēts, ka uzņēmumi vislielāko ieguvumu no mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģijām izjūt tad, ja ir investējuši ne tikai pašās tehnoloģijās, bet arī plašā darbinieku prasmju diapazonā, informēja “Microsoft Latvia” Gunta Līne komunikācijas konsultante.

Uzņēmuma "Microsoft" īstenotajā pētījumā secināts, ka straujāk aug tie uzņēmumi, kuri apvieno tehnoloģiju ieviešanu un darbinieku prasmju pilnveidošanu. 93% to uzņēmumu vadītāju, kuri tikuši salīdzinoši tālāk MI risinājumu ieviešanā, apgalvo, ka aktīvi pilnveido savu darbinieku prasmes vai plāno to darīt. Turklāt gandrīz divas trešdaļas (64%) šo uzņēmumu darbinieku ir izmantojoši pārkvalifikācijas programmu iespējas atšķirībā no vienas trešdaļas (37,8%) darbinieku uzņēmumos, kuri vēl ir tikai MI tehnoloģiju ieviešanas ceļa sākumā.

84,4% MI tehnoloģijās pieredzējušāko uzņēmumu vadītāju arī atzīst, ka jau redz pievienoto vērtību no šo tehnoloģiju ieviešanas. Salīdzinājumam - starp MI iesācēju uzņēmumiem tā domā 58,9%. Pieredzējušākie MI tehnoloģijās fokusējas uz to, lai atbalstītu un papildinātu darbinieku spējas un talantus - no datu analīzes prasmēm līdz kritiskās domāšanas, komunikācijas un radošuma stiprināšanai.

Pētījuma ietvaros šī gada martā tika aptaujāti 12 000 lielo uzņēmumu darbinieku un vadītāju pasaulē no Vācijas, Apvienotās Karalistes, Krievijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Austrālijas, Brazīlijas, Izraēlas, Turcijas, Dienvidāfrikas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Amerikas Savienotajām Valstīm, Indijas, Kanādas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas un Zviedrijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti