Rīta Panorāma

Plāno lidojumu apkārt pasaulei

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV sporta žurnālistu Matīsu Timofejevu

Intervija ar biedrības "Riga TechGirls" vadītāju Annu Andersoni

Pagarināta pieteikšanās sieviešu bezmaksas apmācībām «Iepazīsti tehnoloģijas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ņemot vērā lielo interesi par bezmaksas apmācībām sievietēm “Iepazīsti tehnoloģijas”, biedrība “Riga TechGirls” pagarinājusi pietiekšanos programmai līdz 10. augustam, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja biedrības vadītāja Anna Andersone. 

Apmācības norisināsies tiešsaistē latviešu valodā no augusta līdz oktobrim. Līdz šim nepilnu četru nedēļu laikā tām pieteikušās teju 3000 dalībnieču no visas Latvijas.

“Pandēmijas iespaidā daudzi ir pamanījuši, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt un kā mēs tās varam izmantot, tādēļ radusies papildu interese. Daudziem cilvēkiem, īpaši sievietēm, darba situācija ir pasliktinājusies, un viņas meklē jaunas iespējas. Tie  ir cilvēki, ko gribam uzrunāt, pastāstot, kādas ir tehnoloģiju iespējas un kā tās izmantot savā labā,” stāstīja Andersone.

Apmācības “Iepazīsti tehnoloģijas” paredzētas sievietēm bez jebkādām priekšzināšanām.

“Tas ir kurss, kurā varēs apgūt, kādas tehnoloģijas pastāv, kādas attīstās tieši Latvijā, kuras ir perspektīvākās, kādas ir darba iespējas. Tāpat varēs nedaudz uzzināt, kas ir programmēšana, testēšana, kas – lietotāja dizaina pieeja,” skaidroja “Riga TechGirls” vadītāja, norādot, ka apmācības varētu palīdzēt saprast, ko sieviete vēlas apgūt padziļinātāk.

Apmācības notiks divas reizes nedēļā, katra nodarbība būs stundu līdz pusotru gara. Tiešraidē nodarbības notiks otrdien un ceturtdienu vakaros, bet būs pieejams arī ieraksts, kas sniegs iespēju iziet programmu sev ērtā laikā.

"Riga TechGirls" veiktā aptauja liecina, ka apmēram 26 % no iepriekšējo apmācību dalībniecēm vēlētos pārkvalificēties un vēl 26% – mācīties šai jomā.

Kopumā pagājušajā gadā programmu absolvēja 1500 dalībnieces.  

Pieteikties apmācībām var projekta “Iepazīsti tehnoloģijas” mājaslapā. Sekmīgi apgūstot apmācības, dalībnieki saņems sertifikātu. Absolventiem būs iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdzēs saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot.  

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas organizē “Riga TechGirls” sadarbībā ar Lietuvas organizāciju “Woman Go Tech”. Programmas galvenais partneris ir “Google.org”. Atbalstītāji ir arī informācijas tehmoloģiju uzņēmums “Cognizant” un “Rimi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti