Digitālās Brokastis

Sarunu festivāls LAMPA: Diskusija "Tehnoloģiju ķīlnieki vol.2"

Digitālās Brokastis

Apple debitē Watch Series 6 un Watch SE, iPad Air, Fitness Plus un Apple One

Android 11: lielāka kontrole cilvēkam pār ierīcēm un privātumu

Lielāka kontrole pār ierīcēm, Betmena balss un lidojošs cilvēks. Tehnoloģiju TOP 10

Digitālajiem gardēžiem “Radio Naba” raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savu iknedēļas tehnoloģiju TOP 10. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!  

1. Debiju piedzīvo 11. “Android” OS versija

Tehnoloģiju uzņēmums “Google” izziņojis operētājsistēmas “Android” jaunāko 11. versiju, kura radīta ar trīs tēmām tās pamatā. Cilvēka vajadzībās balstīta saziņa, kontroles iespējas pār dažādām viedajām ierīcēm un privātuma kontroles iespējas pār datiem, ar kuriem ierīces dalās. Dažādu sarunu paziņojumi atrādīsies atseviškā blokā. Čatu apļveida ikonas būs pieejamas ne tikai “Facebook Messenger”. Viedtālruņa izslēgšanas pogai tiks piešķirtas papildus funkcijas dažādu ierīču pārvaldībai. Lietotnēm varēs piešķirt vienreizēju piekļuvi mikrofonam, kamerai, lokācijai u.tml. Šie un citi jaunumi sākotnēji būs pieejami viedtālruņiem “Pixel”, “OnePlus”, “Xiaomi”, “OPPO” un “realme”. Citām ierīcēm šis atjauninājums būs pieejams tuvākajos mēnešos.

 

2. “Microsoft Xbox Series X” būs pieejams novembrī

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

Tehnoloģiju uzņēmums “Microsoft” izziņojis, ka tā flagmaņa spēļu konsole “Xbox Series X” iznāks 10. novembrī un maksās 499 ASV dolārus. Iepriekšpārdošanā konsole nonāks 22. septembrī. Konsole būs pieejama arī 24 mēnešu nomaksā komplektā ar “Xbox Game Pass Ultimate” un “Xbox Live” par 34,99 ASV dolāriem. Tā gan nebūs pieejama Latvijā.

 

3. Microsoft oficiāli izziņo kompakto “Xbox Series S” spēļu konsoli

Tehnoloģiju uzņēmums “Microsoft” pēc vairākām informāciju noplūdēm oficiāli izziņojuši, ka 10. novembrī pircējiem būs par 299 dolāriem pieejama jaunākās paaudzes “Xbox” spēļu konsoles kompaktā versija “Xbox Series S” papildu jau iepriekš izziņotajai “Xbox Series X” versijai. Konsole būs tehnoloģiski ierobežotāka cita starpā ar 512 GB SSD atmiņu, 1440p 120 FPS 4K attēla kvalitāti un DirectX  staru izsekošanas iespēju.

 

4. “Waze” ļauj galamērķi ieplānot datorā un runā Betmena balsī

Navigācijas lietotne “Waze” turpmāk mājaslapā ļaus ieplānot ceļojuma galamērķi un nosūtīt to uz viedtālruni. Izvēloties laiku, kad gribat nonākt galapunktā, “Waze” arī pateiks, cikos ir jāiziet no mājas, lai nokļūtu galā laikā. Ja sāks veidoties sastrēgumi, lietotne sūtīs paziņojumus, mudinot no mājas iziet ārā ātrāk. Savukārt, svinot Betmena 81. dzimšanas dienu, lietotnē norādes par veicamajiem manevriem lietotājiem dod pats Betmens vai Ridlers, ja lietotājs to ir izvēlējies lietotnē pie balss iestatījumiem.

 

5. “Zvaigzne ABC” piedāvā audiogrāmatas bērniem

Lai veicinātu bērnu interesi par literatūru, kā arī piedāvātu literārus darbus dažādos formātos apgāds “Zvaigzne ABC” sāk piedāvāt  audiogrāmatas tiešsaistē. Pirmās šo tiešsaistes audiogrāmatu klāstā ir audiogrāmatas bērniem, kuru klāstā ir “Koko un Riko” un “Koko un Riko jaunie piedzīvojumi”, “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm” un “Mežpasakas. Par Meža Susuri, skudrām, Vilceni un Pūces Bērnu”, kā arī “Papus Tru”, kuras ir ierunājuši pašu grāmatu autori.

 

 6. Dānijas salās testē transporta dronus medicīnas vajadzībām

Dānijā testē iespēju izmantot transporta dronus, lai mazo salu iedzīvotājiem nevajadzētu vairākas stundas braukt uz slimnīcu vienkāršu procedūru, piemēram, asinsanalīžu, veikšanai. Droni pat varētu piegādāt medikamentus. Transporta drons tiek testēts uz Ēres salas, kuras iedzīvotāji vajadzības gadījumā parasti dodas uz Odenses Universitātes slimnīcu. Patlaban no salas uz Odensi, tostarp izmantojot prāmi, asinsanalīzes nogādā ar auto. Tas ir vidēji 12 stundu ceļš, bet autonoms drons to varētu izdarīt 45 minūšu laikā. Vietējie cer, ka dažu gadu laikā transporta drona izmantošana būs ierasta Dānijas veselības aprūpes sistēmā.

 

7. FIB izmeklē ziņojumu par kilometra augstumā ar raķetēm lidojošu cilvēku

Amerikas Savienoto Valstu Federālās izmeklēšanas birojs izmeklē incidentu, kas notika netālu no Losandželosas starptautiskās lidostas, kad “American Airlines” pilots ziņoja par mistisku personu, kura ar raķešu palīdzību pietuvojās lidmašīnai aizvadītās svētdienas vakarā. Pilots kontroles tornim ziņoja par vīru ar raķeti uz muguras - viņš lidinājies netālu no lidmašīnas. Par šo incidentu ziņoja vēl kāds pilots. Tiek izteiktas dažādas teorijas par to, kas notika, tai skaitā, ka šis bija kāds nesankcionēts ierīces tests vai joks atpazīstamības veicināšanai internetā.

 

8. Zemūdens droni uzlādējas ar ūdens temperatūras izmaiņām

Tehnoloģiju jaunuzņēmums “Seatrec” ir izveidojis tehnoloģiju, ar kuru zemūdens droni var ievākt enerģiju no ūdens temperatūras izmaiņām. Tas varētu risināt problēmu, ka līdz šim dažādu okeānu izpētes iekārtas nebija uzlādējamas un līdz ar to zuda pēc to sākotnējās izmantošanas. “Seatrec” enerģiju iegūst procesā, kad konkrētas vielas pāriet no cieta uz šķidru stāvokli un no šķidra uz gāzes agregātstāvokli. Tehnoloģija izmanto spiediena izmaiņas, ko rada šādas pārejas, lai ģenerētu elektrību.

 

9. Jaunuzņēmums “Lokalise” piesaistījies 6 miljonus ASV dolāru

Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmums “Lokalise”, kas tulko un lokalizē lietotnes, vietnes un spēles, piesaistījis 6 miljonu ASV dolāru lielu finansējumu. Uzņēmums ar savu piedāvājumu nodrošina daudz ātrāku un automatizētāku tekstu tulkošanu un lokalizēšanu. “Lokalise” pakalpojumus šobrīd izmanto jau 1500 klientu visā pasaulē, t.sk., “Revolut”, “Yelp” un “Virgin Mobile”. Uzņēmums apgroza ap 4 miljoniem ASV dolāru gadā.

 

10. “Baltcom” iegādājas “Dautkom TV”

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” 12. augustā parakstījis līgumu par Daugavpils televīzijas un interneta pakalpojumu sniedzēja “Dautkom TV” iegādi, un darījums stāsies spēkā pēc Konkurences padomes atļaujas saņemšanas. Šis darījums cilvēkiem un uzņēmumiem varētu nozīmēt plašākas iespējas, tehnoloģiskus uzlabojumus un jaunus pakalpojumus. Kā skaidroja “Dautkom TV” līdzšinējā īpašniece Jeļena Pankeviča, šā darījuma mērķis ir nodrošināt tīkla infrastruktūras modernizāciju un turpmāko attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti