Latvijas Zinātņu akadēmija apbalvos akadēmiķi Jundzi un sirds ķirurgu Lāci

Latvijas Zinātņu akadēmijā ceturtdien, 24.novembrī, sasaukta rudens pilnsapulce. Tās darba kārtībā galvenie punkti būs Lielās medaļas pasniegšana akadēmiķiem Tālavam Jundzim un Romanam Lācim. 

Apbalvojuma argumentācijā teikts, ka Latvijas atjaunotās republikas pirmais aizsardzības ministrs Jundzis ir devis būtisku ieguldījumu Latvijas jaunākā laika vēstures izpētē, pētniecības darbā apvienojot vēsturnieka, jurista un politologa pieeju.

Savukārt  Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītāja profesora Romana Lāča nopelnu pūrā varētu būt ļoti daudz.  Romāna Lāča unikalitāte slēpjas tajā ziņā, ka viņš ir atļāvies kā speciālists turēt rokās daudzu cilvēku sirdis, tādā veidā mest tiltu starp materiālo un garīgo pasauli.

Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis: Par Lielās medaļas pasniegšanu

“Tajā brīdī, kad ķirurgs satver kāda pacienta sirdi un varbūt viņu ieliek krūtīs otrreiz un cilvēkam dāvina dzīvību, viņa darbībā ir kaut kas līdzīgs Dieva rīcībai, lai gan tā varbūt man neklātos runāt attiecībā par zinātni. Taču arī šādi Zinātņu akadēmija pirmo reizi novērtē mediķu aprindu cilvēku. Līdz šim Zinātņu akadēmijas lielās medaļas īpašnieku vidū nav bijis mediķu, kas būtu saņēmuši šo visaugstāko Latvijas Zinātņu akadēmijas atzinību,” pauda Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti