Panorāma

Rīgas domes grozītie saistošie noteikumi neatbilst likumam

Panorāma

Panorāma

2 bronzas un 1 sudrabs fiziķiem

Latvijas skolēniem 3 bronzas un viena sudraba medaļa Pasaules olimpiādē fizikā un ķīmijā

Otrdien, 25.jūlijā, vakarā Rīgā atgriezās mūsu jaunie fiziķi un ķīmiķi, kuri Pasaules olimpiādēs Indonēzijā ieguva trīs bronzas medaļas un  sudraba medaļu. Vidusskolēniem šī uzvara ir brīvbiļete uz jebkuru labāko Eiropas universitāti. Un reizē tas ir izcils panākums Latvijai, kas apliecina, ka mums ir tikpat daudz jauno talantu kā Amerikā vai Japānā.   

Puiši gan ir pieticīgi un uzskata, ka varēja pat vēl labāk.

“Veiksmes līdz zeltam pietrūka,” saka fizikas olimpiādes sudraba medaļas ieguvējs Reinis Irmejs.

Bronzas medaļas fizikas olimpiāde izcīnīja Aleksejs Jeļisejevs un Ingvars Vitenburgs.

No 16. līdz 23. jūlijam Indonēzijas pilsētā Džogžakartā notika 48. starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja piecu skolēnu un divu mentoru komanda. 400 skolēnu no 86 valstīm sacentās “fizikas daudzcīņā”, krājot punktus par daudzveidīgu teorētisku un eksperimentālu uzdevumu atrisināšanu.

Uzdevumu tematika bija ļoti plaša: gan modernā teorija par tumšo matēriju un kosmisko inflāciju, gan Indonēzijai ļoti aktuālie zemestrīču detektori, cunami viļņu un vulkānu izvirdumu teorija. Eksperimentālajā kārtā skolēni pētīja magnētisko levitāciju un izmantoja lāzerstarus, lai precīzi mērītu šķīdumu īpašības.

To, ka uzdevumi bija izcili sarežģīti, apliecina arī grupas vadītājs, Latvijas Universitātes profesors, Vjačeslavs Kaščejevs, kurš tos palīdzēja tulkot savējiem.

Bet uzdevumu risināšanas laikā skolēni nedrīkstēja sazināties ne ar vienu. Četras dienas viņiem bija jāiztiek bez telefona, varēja sazināties tikai ar viesmīli un viens ar otru.

Latvijas komandas pārstāvji bija no Rīgas 1. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Puškina liceja. Reinim tā bija jau trešā.

Savukārt Emīls Azanda atgriezās ar bronzu no Pasaules ķīmijas olimpiādes, arī viņš saka, ka gribētos labāku rezultātu.  

Komandas vadītājs uzskata – iegūtās medaļas apliecina, ka nu jau esam sudraba un bronzas līgā. Pasaules mērogam – izcili!   

“Skolēnu panākumi ilustrē divus ļoti iepriecinošus faktus par fiziku Latvijā. Pirmkārt, Latvijā dzimst ne mazāk apdāvināti skolēni kā citās zemēs. Otrkārt, fizikas talanti nepazūd, jo daudzi no agrāko gadu laureātiem studē un strādā Latvijas Universitātē, un tagad gatavo nākamos medaļniekus,” gandarīts par atvestām medaļām ir Kaščejevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti