Kristīgo konfesiju rīcību Covid-19 laikā apskata ikgadējais teoloģijas žurnāls «Ceļš»

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes (LU TF) teoloģiskā, reliģijpētnieciskā un kultūrvēsturiskā izdevuma “Ceļš” jaunākajā – 71. – numurā iespējams izlasīt aktuālākos pētījumus par kristīgo konfesiju rīcību Covid-19 krīzes laikā, nāvi un patēriņu kultūru, studentu garīgo labizjūtu, kristīgo fundamentālismu un daudz ko citu, informēja LU pārstāve Ilze Stikāne.

71. numurs aizsākas ar LU TF zinātniskā asistenta Ņikitas Andrejeva rakstu par hiphopa mākslinieka Smokija Mo dziesmu vārdu interpretāciju popkultūras un reliģijpētniecības kontekstā. Tālāk LU TF profesore Dace Balode un doktorants Ģirts Rozners aplūko kristīgā fundamentālisma fenomenu Latvijas kontekstā.

LU TF maģistrante Kristīna Ēce iedziļinājusies Annas Irbes misijas darbā un atspoguļojusi savā rakstā tā nozīmi.

Profesore Laima Geikina sava pēcdoktorantūras projekta “Teoloģijas un prakses mijattiecības ilgtspējīgā starpkultūru un starpreliģiju dialogā” ietvaros izpētījusi studējošo garīgo labizjūtu un praktiskās ievirzes teoloģijas studiju programmā.

Teoloģijas doktore Ilze Jansone un Rīgas Tehniskās universitātes doktorante Ilze Jankovska pievērsušās jautājumam par nāvi patērētāju sabiedrībā.

LU TF docents Linards Rozentāls pēcdoktorantūras projekta “Panākumspēja sabiedrības ilgtspējīgai un integrālai attīstībai kustības “Atdzimšana un atjaunošanās” gadījuma kontekstā” ietvaros kopā ar Rīgas Stradiņa universitātes docenti Ievu Salmani-Kuļikovsku un LU TF studenti Ilzi Ūdri rakstā “Vai liekam punktu?” apskata kristīgo konfesiju digitalizāciju Covid-19 pandēmijas laikā.

Savukārt numura noslēdzošajā rakstā LU TF profesors Valdis Tēraudkalns analizē un atspoguļo Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas kontaktus ar Anglijas baznīcu laikā no 1946. līdz 1968. gadam.

Šobrīd žurnālu iespējams lasīt LU Akadēmiskā apgāda tīmekļa vietnē.

Drukātā formātā žurnālu “Ceļš” un arī citus LU Akadēmiskā apgāda izdevumus visizdevīgāk iegādāties izdevniecības telpās Aspazijas bulvārī 5-132, iepriekš sazinoties ar Intu Sakalovsku (tel. nr. 29333919, [email protected]; [email protected]).

Tiklīdz tiks atcelti ierobežojumi attiecībā uz grāmatu tirdzniecību klātienē, žurnālu "Ceļš" būs iespējams iegādāties lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

Žurnāla 71. numurs iznāca 2020. gada nogalē. Žurnāls iznāk reizi gadā ar rakstiem gan latviešu, gan angļu valodā.

Žurnāls “Ceļš” ir atjaunotās LU TF anonīmi recenzēts periodisks, starpdisciplinārs izdevums, kura mērķis ir padziļināt lasītāju izpratni par teoloģiju un reliģijpētniecību, tās vēsturiskajiem un mūsdienu procesiem. Žurnāls ir veltīts teoloģijas un reliģijpētniecības problemātikai starptautiskā kontekstā, īpaši pievēršoties reliģiskās dzīves analīzei Latvijā un Baltijā. “Ceļš” nav piesaistīts konkrētai reliģiskajai pārliecībai, tā uzdevums ir kritiski analizēt reliģiskos procesus, ietverot visdažādākās teoloģijas un reliģijpētniecības jomas. Žurnāla mērķauditorija ir humanitāro un sociālo zinātņu eksperti un studenti, kā arī visi, kas ieinteresēti reliģijas fenomenu zinātniskā analīzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt