Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Zane Jančevska

Divi šefi

«Divi šefi» ar Annu Andersoni

«Divi šefi» 1. sērija - Juris Latišenoks dodas pie jaunuzņēmuma «Gamechanger Audio"

«Gamechanger Audio» par savu atzīst pūļa finansējuma modeli

Latvijas jaunuzņēmums "Gamechanger Audio" produktus attīsta, izmantojot savas zināšanas par mūziku, un tās apmaksā ar pūļa finansējumu. Viņi ir apņēmušies neradīt produktus, kādi tirgū jau ir, bet iet "smago ceļu", mēģinot radīt ko pilnīgi jaunu. Viņiem izdevies iekļūt smalkā nišā un par saviem klientiem saukt tādus izpildītājus kā "Rammstein", "Tool" un Jack White. Uzņēmuma vadītājs Iļja Krūmiņš pats mācījies mūziku un par pirmo produkta ideju aizdomājies traumas dēļ.

Krūmiņš nāk no Rīgas. Vēlāk mācījies Londonā konservatorijā. Kopumā viņš aptuveni astoņus  gadus nodarbojies ar mūziku, ar to arī pelnījis. Pēdējā kursā Mūzikas konservatorijā satraumējies tā, ka nevarējis nolikt ģitāras eksāmenu. Taču viņš pasniedzējus pierunājis, ka varētu iesniegt projekta ideju, kas varētu ģitāras eksāmenu aizstāt. "Pirmo reizi nopietni nokomplektēju ideju," Latvijas Televīzijas raidījumam "Divi šefi" saka uzņēmējs. Vēlāk nolēmis, ka ideja ir jārealizē, sapulcinājis domubiedrus un pirms četriem gadiem sāka idejas īstenot. 

Pirmais nopietnais "Famechanger Audio" produkts tirgū ir ''Plus Pedal'', ar kuru mūziķis var slāņot vairākas skaņas - notis kopā. Tas tiek regulēts, mūziķim noturot kāju uz pedāļa vai iestatot ierīcē nepieciešamos parametrus. Izmantojot šo pedāli, spēlētā mūzika vairs neizklausās vienas personas radīta. Šo produktu uzņēmums prezentējis ASV pasaulē lielākajā mūzikas instrumentu izstādē, pēc kuras saņēmuši simtiem pasūtījumu. Tā sākuši nopietni strādāt.

Uzņēmums arī laidis klajā ''Plasma Pedal'', kas paredzēts smagās mūzikas cienītājiem. Tas ir pasaulē pirmais komerciālais produkts, kas apstrādā audio signālu kā augstsprieguma elektroizlādi. Pārvērš ģitāras toni kādos 3000 voltos.

Krūmiņš stāsta, ka uzņēmums uztaisījis arī nestandarta sintezatoru - motoru sintezatoru. Tas rada skaņu, griežot motorus. Jaunais produkts ir kā rotaļlieta, un cilvēkam neesot jābūt mūziķim, lai to lietotu. Tikai ap šiem Ziemassvētkiem uzņēmums plāno to nodot mūziķiem testēšanai, lai novērtētu, vai jaunais produkts sanācis veiksmīgs. 

"Gamechanger Audio" strādā desmit līdz divdesmit cilvēku.

Uzņēmuma produktus izplata ap 150 veikalu visā pasaulē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti