Sadaļas Sadaļas

«Digitālā nedēļa 2021» – iespēja apgūt jaunas digitālās prasmes

No 22. līdz 26. martam norisināsies informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2021”, kuras laikā notiks tiešsaistes pasākumi, diskusijas un citas aktivitātes, lai rosinātu Latvijas iedzīvotājus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī aicinātu izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus darbā un ikdienā, informēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) pārstāvis Kaspars Līcītis.

“Digitālā nedēļa” ir daļa no Eiropas mēroga kampaņas “ALL Digital Week 2021” un Latvijā notiek jau 12. reizi pēc kārtas. Kampaņu organizē LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un galvenajiem partneriem – Latvijas IT klasteri, “Microsoft Latvia”, “Tet”, Kultūras informācijas sistēmu centru un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru.

“Aizvadītais gads ir apliecinājums, ka sabiedrības digitālā transformācija ir norisinājusies daudz straujāk, nekā ir prognozēts jebkad agrāk. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, šis process nākamo gadu laikā turpināsies tikpat strauji, tāpēc šogad jo īpaši vēlamies aicināt ikvienu izmantot iespēju un nedēļas laikā apgūt kādu jaunu digitālo prasmi, un dalīties ar savu pieredzi, tādējādi iesaistoties sabiedrības digitalizācijas procesā,” uzsvēra LIKTA prezidente, profesore Signe Bāliņa.

Šogad “Digitālās nedēļas 2021” laikā notiks virkne pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TV24 un interneta tiešraidēs. Katrai kampaņas dienai ir sava tematika, kas saistīta ar digitālajām prasmēm.

22. marta – “Digitālās nedēļas 2021” atklāšanas dienas – tēma būs sabiedrības paradumu maiņa un esošo iespēju izmantošana. Otrā diena, 23. marts, tiks veltīta e-pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt visa mūža garumā, bet 24. marta fokusā būs uzņēmējiem noderīgas digitālās prasmes. Ceturtajā pasākuma dienā – 25. martā – īpaša uzmanība tiks pievērsta personas digitālajai identitātei un kiberdrošībai. “Digitālās nedēļas 2021” noslēdzošā diena – 26. marts – būs veltīta karjerai informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē. 

Līdztekus centrālajiem pasākumiem kampaņas partneri organizē tiešsaistē daudzveidīgus pasākumus, kuri notiks visos Latvijas reģionos – skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Tie papildinās “Digitālās nedēļas” norisi.

Ikvienam interesentam būs arī iespēja pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Plašāka informācija par “Digitālās nedēļas” pasākumiem pieejama mājaslapā.

Šogad “Digitālās nedēļas” organizēšanā Latvijā iesaistījušies 183 reģionālie koordinatori – novadu, pilsētu un pašvaldību  iestādes, bibliotēkas, skolas un nevalstiskās organizācijas, kā arī vairāk nekā 30 nacionālie partneri – IKT uzņēmumi, ministrijas un valsts organizācijas. 12 gadu laikā “Digitālās nedēļas” ietvaros ir norisinājušies vairāk nekā 5500 pasākumi, kas pulcējuši vairāk nekā 350 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt