Baltijas Asamblejas balvu zinātnē piešķirs četriem Latvijas zinātniekiem

Piektdien, 7. oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēmusi 2022. gada balvu zinātnē piešķirt Gustavam Strengam, Andrim Levānam, Renātei Bergai un Laurai Kreigerei-Liepiņai, informēja Saeimas Preses dienestā.

Latvijas zinātniekus apbalvos par kolektīvo monogrāfiju "Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma (1583-1621) katalogs. Krājuma vēsture un rekonstrukcija".

Līdztekus uzvarētājiem balvai zinātnē šogad bija nominēti arī:

  • Igaunijas Mākslas akadēmijas profesors Hilka Hīopsun, Kumu mākslas muzeja kuratore Tīna-Mal Krēma par projektu "Christian Ackermann-Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas" ("Kristians Akermans – Tallinas Fidijs, augstprātīgs un talantīgs");
  • transdisciplināru pētījumu un studiju iniciators Baltijas reģionā Jurģis Kazimiers Stanišķis par transdisciplināro pētījumu "Ilgtspējīga attīstība: lokāli un globāli risinājumi".

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro, un tās plānots pasniegt gadskārtējās BA sesijas ietvaros 28. oktobrī Rīgā, informēja Saeimā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Latviju žūrijā pārstāvēja Elīna Līce, Ilze Jansone un Andrejs Krasņikovs.

Baltijas Asamblejas Balvu literatūrā, mākslā un zinātnē Apvienotās žūrijas sēde.

Par balvu:

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pērn balvu mākslā piešķīra mākslas zinātniecei Gintai Gerhardei-Upeniecei, balvu literatūrā – rakstniekam Vahuram Afanasjevam, savukārt balvu zinātnē – zinātniekam Virģinijum Šikšnim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti