Dienas ziņas

Meža pastaigas laikā sievietei ar suni seko vilks

Dienas ziņas

Latvijas Banka iepazīstina ar jaunākajām prognozēm

RTU sasniedz Ginesa rekordu ideju ģenerēšanā

RTU uzstāda Ginesa rekordu ideju ģenerēšanā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sarīkojusi lielāko prāta vētru pasaulē un uzstādījusi Ginesa rekordu inovatīvu ideju ģenerēšanā. Rekorda sasniegšanā piedalījās 1217 cilvēki. Augstskola cer, ka šāda domāšanas sesija iedrošinās jauniešus būt ambiciozākiem un nebaidīties sapņot par lieliem plāniem, kas var īstenoties kā jauns produkts vai jaunuzņēmums. 

Ķīpsalas izstāžu hallē piektdien, 29. septembrī, valdīja kosmiska gaisotne, jo ikviens varēja izteikt trakas, kosmiskas idejas, kādas vien ienāk prātā, un kuras, kas zina, varbūt izdosies realizēt. Inovācijas treneri lika priekšā atsevišķus vārdus, frāzes un jomas, bet jauniešiem bija jāizdomā kādi jauni produkti no tā var tapt. Idejas pēcāk bija jāreģistrē.

Inovatīvu ideju dzimšanai bija atvēlētas 5 minūtes. Un tādas domāšanas sesijas bija vairākas. 

RTU Jūras akadēmijas Jūras skolas students Arts Gustavs Rozenfelds pastāstīja, ka uzdevums nebija viegls: "Viena ideja bija krēsls ar mākslīgo intelektu, kas pielāgojas tavai sēdēšanas formai."

Savukārt Rīgas Valsts tehnikuma audzēkne Karīna Smuļko pastāstīja, ka radusies neliela ideja cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret dzīvniekiem, piedāvāt dzīvnieku-robotu.

Šāda vērienīga prāta vētra Eiropā notika pirmo reizi. Labākos jaunos inovatorus universitāte aicinās uz sarunu, lai palīdzētu idejas realizēt dzīvē. 

RTU Inovāciju prorektore Liene Briede norādīja, ka Latvijā šādu ideju vētru pietrūkst: "Mūsu novērojums, ka cilvēki bieži vien neuzņemas tādu ambīciju trakot ideju līmeni. Tieši tā mums iztrūkst Latvijā, lai mūsu inovāciju kapacitāte paceltos nākamajā līmenī. Mums ir traki cilvēki ar trakām idejām, kuri jau tālāk strādā pie to īstenošanas." Briede sacīja, ka esot arī virkne piemēru, kas sākušās ar ideju, pēcāk topot par reālu risinājumu vai produktu. 

Lai iedrošinātu jauniešus, nu jau bijušie studenti demonstrēja savas inovācijas. RTU Produktu attīstības programmas dalībniece Elvija Vanaga prezentēja dabai draudzīgus kaķu tualešu pakaišus no kritušām koku lapām. 

"Ik gadu ir tūkstošiem tonnu lapu, tām netiek dota nākamā iespēja. Saredzējām lapās potenciālu, tās izmantot kāda cita produkta ražošanā," skaidroja Elvija. "Viens no studiju priekšmetiem bija saistīts ar aprites ekonomiku, bioekonomiku. Katram vajadzēja izdomāt savu projektu. Tas bija tieši rudens, un es domāju, ko es varētu rakstīt." Rudens lapas iedvesmojušas Elviju tās izmantot kādā produktā.  

Ķīpsalā varēja izmest līkumu arī ar RTU absolventu radīto alternatīvo transporta līdzekli – vieglu, saliekamu kravas velosipēdu.

"Man ir divas meitas, vēlme visur nevest ar auto, bet ar zaļāku transportu. Ar parasto velosipēdu grūti realizējams... Negribējās pirkt, bet uzbūvēt pašiem," sacīja viens no idejas autoriem Oskars Kotello. Viņam pievienojās arī domubiedrs Jēkabs Ozols: "Ielikt vilcienā, izbraukāt Cēsis, izbaudīt skatus kopā ar sievu un bērniem."

Pasaulē lielākajā prāta vētrā pieteiktas vairāk nekā 3800 produktu un pakalpojumu idejas. 

RTU gan norādīja, ka kopējais iesniegto ideju skaits varētu būt vēl lielāks, jo žūrija turpina to vērtēšanu un uzskaitīšanu. Atsevišķi dalībnieki pasākuma laikā radīja un reģistrēja pat 100 un vairāk ideju.

RTU ir izdevies pārspēt iepriekšējo šādu rekordu, kas reģistrēts Indijā, kad 45 minūšu garā domāšanas sesijā piedalījās 1202 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti