Rīta Panorāma

Ar aviāciju turpina humānās palīdzības piegādes Gazai

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Oļegu Burovu

Londonā parāda autonomās okeānu un iekšējo ūdeņu izpētes iekārtas

Londonā parāda autonomās okeānu un iekšējo ūdeņu izpētes iekārtas

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā notiek vadošā jūras zinātnes un tehnoloģiju izstāde un konference "Oceanology International". Tā skaidri parāda, ka pētniecībā un reālā darbā izmantojamais aprīkojums kļūst aizvien autonomāks, mazāks un efektīvāks.

"Iepriekš vajadzēja lielu kuģi un lielgabarīta aprīkojumu, lai savāktu šos datus. Jums vajadzēja pilotu un lielāku apkalpi, un tas bija laikietilpīgi un dārgi. Mēs esam to samazinājuši līdz tikai vienam operatoram, kurš sēž mājās aiz sava galda un vada, kā arī  apkopo visus datus," stāstīja "Maritime Robotics" pārstāvis Tomass Raigs.

Izstādē interesenti varēja iepazīties ar autonomām peldošām pētniecības iekārtām reāla darba apstākļos. Tie kartēja Temzas upes gultni un  vāca citus datus. Telpās bija izstādīti citi roboti, tai skaitā visurgājējs, kas spēj pārvietoties pa ūdenstilpju gultni, un vadāmi mobili zemūdens droni. 

Skatāmas arī konkrētu darbu veikšanai domātas iekārtas un citi jauno tehnoloģiju sasniegumi, ko var izmantot naftas un gāzes ieguvē, atjaunojamās enerģijas ražošanā, būvniecībā, telekomunikāciju un drošības nozarēs.

Industrijas pārstāvji arī kliedēja mītu, ka šī tehnika atņems darbu cilvēkiem. Tieši pretēji – roboti radīs vairāk darbavietu, jo būs jaunas datu vākšanas un paveicamo darbu iespējas. Iekārtas palīdzēs mums paveikt lietas, ko cilvēki nekad nespēs. Tās arī ļaus labāk izprast okeānu un cīnīties pret klimata pārmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti