«Rīgas stafetēs» trešo reizi pēc kārtas uzvar orientēšanās klubs «Auseklis»

Gadskārtējais orientēšanās klubu lielākais saiets "Rīgas stafetes", kurās sacenšas orientēšanās klubu 10 cilvēku komandas, šogad Vārnukroga apkārtnē pulcēja 660 dalībniekus, informēja Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis Jānis Tamužs. Ar uzvaru trešo gadu pēc kārtas spēcīgākā kluba statusu apliecināja interešu klubs “Auseklis”.

Šis bija pirmais gads, kad līdzšinējās “Klubu stafetes” norisinājās ar jaunu nosaukumu - “Rīgas stafetes”. Citas lietas nemainīgas - 10 dažādu dzimumu, vecuma un meistarības pakāpes orientieristi sacentās septiņu etapu stafetēs, kas jau ierasti ir grandiozākais Latvijas orientēšanās klubu tikšanās pasākums.

Arī šogad dalībniekus un līdzjutējus priecēja lielais ekrāns sacensību centrā, kas rādīja gan kadrus ar ātrāko komandu dalībniekiem no meža, gan GPS sekošanas fragmentus, kas atklāja, kur kļūdās līderi. 

Pirmajā etapā uzvaru izcīnīja Krievijas komandas sportists Jurijs Kirjanovs, taču nozīmīgākie notikumi risinājās turpmākajos etapos. Jau otrajā etapā, kuru reizē veica divi sportisti, priekšā izvirzījās lietuviešu komanda "IGTISA", "Alūksne-Ape" un "IK Auseklis". Taču individuālais trešais etaps bija tas, kurā izkristalizējās sacensību līderi un reālākie pretendenti uz vietām labāko trijniekā. Šajā etapā "IK Auseklis" vadībā izvirzīja juniors Alvis Reinsons, kuram tikai 28 sekundes zaudēja igauniete Annika Rima, kura pārstāvēja "OK Alūksne-Ape" komandu. Trešo vietu saglabāja "IGTISA", sekoja "OK Kāpa", "Ozons" un "Meridiāns". Sāpīgu neveiksmi piedzīvoja "OK Azimuts-SmBJSS" komanda, kura šajā etapā izpelnījās diskvalifikāciju.

Ceturtajā etapā atkal vadībā izvirzījās "IGTISA", kuru pārstāvēja spēcīgi juniori, tikai 15 sekundes aiz viņiem stafešu maiņā ieradās "IK Auseklis", bet jau trīs minūtes un vairāk iepalika "OK Alūksne-Ape" un citi konkurenti.

Piektajā etapā, kurā startēja pārsvarā paši jaunākie un vecākie sacensību dalībnieki, Matīss Saulīte, par spīti neprecizitātēm distances beigu daļā, iekrāja "IK Auseklis" komandai jau četru minūšu pārsvaru pār "OK Kāpa" un "Alūksne-Ape" konkurentiem.

Interesantu taktiku demonstrēja "Ozons" komanda, kurai šajā etapā startēja Latvijas izlases dalībniece "Līga Ārniece", kura krietni pietuvojās labāko trijniekam un stafetes maiņā ieradās kā ceturtā. Lielas kļūdas lika "IGTISA" komandai atkāpties uz 5.vietu. Pēc sestā etapa pārsvaru noturēja "IK Auseklis", kam sekoja "OK Kāpa", "Alūksne-Ape", "Ozons" un "IGTISA". Bija sagatavota aizraujoša situācija pēdējam etapam, kurā startēja vairāki reģiona spēcīgakie orientieristi.

Netraucēti līdz uzvarai savu komandu aizveda Mārtiņš Sirmais, kurš jau otro gadu pēc kārtas veica pēdējo etapu "IK Auseklis" vienības rindās. Līdz ar to Rīgas klubs jau trešo gadu pēc kārtas kļuvis par Rīgas (Klubu) stafešu uzvarētājiem. Cīņa par otro vietu izvērtās starp "OK Kāpa" pārstāvi Aināru Lupiķi un "Alūksne-Ape" sportistu Lauri Sildu. Demonstrējot konkurētspējīgu sniegumu līdz pat distances beigām, pārsteidza Lupiķis, tomēr Silds izrādījās pārāks un, šķērsojot finiša līniju otrajā vietā, palīdzēja Alūksnes-Apes klubam atkārtot savu vēsturiski labāko sasniegumu šajās sacensībās. Trešā vieta "OK Kāpa", kas nebūt nebēdājās par šādu sacensību iznākumu. Labāko etapa laiku pēdējā posmā uzrādīja Dāvis Dišlers, kurš saglabāja "Ozona" komandai ceturto pozīciju. Lietuvieši "IGTISA" galu galā finišēja piektie, bet krievi "Belie Nochi" ar Dmitriju Cvetkovu pēdējā etapā ierindojās sestajā vietā.

Pavisam ar ieskaitītiem rezultātiem finišēja 59 no 66 komandām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti