Pētījumā noskaidroti uzņēmēju iecienītākie sporta veidi

Lai uzturētu sevi labā fiziskā formā, uzņēmēji Centrālajā un Austrumeiropā visbiežāk priekšroku dod tādiem individuāliem sporta veidiem kā  riteņbraukšanai, peldēšanai un skriešanai, liecina "KPMG" uzņēmējdarbības vides pētījums "Ekonomikas pulss".

20% uzņēmēju priekšroku dod riteņbraukšanai, 15% peldēšanai un 14% skriešanai, noskaidrots pētījuma laikā, kurā tika aptaujāti uzņēmumu vadītāji astoņās valstīs - Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā un Slovākijā. Sporta zāles apmeklēšanu, golfu un tenisu kā iecienītāko sportisko aktivitāti minēja 8% respondentu, savukārt tādi populāri komandas sporta veidi kā futbols (4%) un basketbols (2%) starp populārākajām uzņēmēju fiziskajām  aktivitātēm tika minēti ievērojami retāk.

Riteņbraukšana kā populārākais uzņēmēju sporta veids ir Slovākijā (45%), Čehijā (24%), Latvijā (24%), Lietuvā (20%). Ungārijā populārākā sporta aktivitāte uzņēmējiem ir skriešana (23%), Rumānijā – peldēšana (23%), Igaunijā – golfs (18%), savukārt Polijā tas ir volejbols (57%).

„Nelielas atšķirības ir novērojamas arī starp Baltijas valstu uzņēmējiem. Piemēram, Latvijā un Lietuvā uzņēmēji kopumā aizraujas ar salīdzinoši līdzīgām sportiskām aktivitātēm. Gan Latvijā, gan Lietuvā vispopulārākā sportiskā nodarbe ir riteņbraukšana, kam seko sporta zāles apmeklējumi un teniss. Lietuvā salīdzinoši populāras uzņēmēju vidū ir arī jogas nodarbības. Nedaudz atšķirīga situācija ir novērojama Igaunijā, kur līderos ir golfs, kam seko skriešana, bet riteņbraukšana ierindojas tikai trešajā vietā,” pētījuma rezultātus skaidro "KPMG Baltics" pārstāve Armine Movsisjana.

Pētījums "Ekonomikas pulss" iepriekš tika veikts Baltijas valstīs, bet 2014.gadā tas pirmo reizi aptvēra astoņas Centrālās un Austrumeiropas reģiona valstis, kur tika aptaujāti 456 uzņēmumu īpašnieki un vadītāji no astoņām valstīm. "KPMG" noskaidroja uzņēmēju viedokli par šo valstu ekonomiku, eiro, ārvalstu investīcijām, nodokļu vidi, kā arī uzņēmumu politiku atalgojuma un personāla rekrutēšanas jomā. 

Iedalot pēc uzņēmējdarbības sektora, 29% respondentu darbojas rūpniecības nozarē, kam seko vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība (14%). 44% aptaujāto ir no uzņēmumiem, kuros mazāk nekā 50% akciju pieder nerezidentiem. Starp visām astoņām valstīm vislielākais šādu īpašnieku skaits ir Ungārijā (67%). 89% aptaujāto pārstāv uzņēmuma augstāko vadību, 11% ir uzņēmumu īpašnieki, 50% respondentu darbojas uzņēmumos, kuros gada apgrozījums pārsniedz 25 miljonus eiro, 65% uzņēmumu nodarbojas ar savu preču un pakalpojumu eksportu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti