Latvieši no EČ klasiskajā spēka trīscīņā atgriežas ar medaļām un rekordiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Noslēdzies pirmais Eiropas čempionāts (EČ) klasiskajā spēka trīscīņā, kas norisinājās no 21.-28.martam Čehijas pilsētā Pilzenē. Latviju čempionātā pārstāvēja seši sportisti, no kuriem Uldis Ķiploks uzstādīja trīs pasaules rekordus, bet Mārtiņš Krūze divus Eiropas rekordus. Vairāki Latvijas izlases sportisti mājās pārveda medaļas, pavēstīja Latvijas Pauerliftinga federācijas pārstāve Baiba Norberte.

Latvijas himna pirmajā Eiropas klasiskajā spēka trīscīņas čempionātā Čehijā izskanēja vairākkārt. Sacensību noslēdzošajā dienā Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka pasaule” sportists Mārtiņš Krūze izcīnīja Eiropas čempiona titulu vīru grupā supersmagajā svara kategorijā 120+ kg un kļuva par otro absolūti spēcīgāko vīru pēc Vilksa punktiem. Mārtiņš Krūze pietupās ar 380 kg smago svara stieni, uzstādot Eiropas rekordu, uzspieda 222,5 kg un svaru stieņa vilkmē uzvilka 335 kg. Kopsummā Mārtiņš Krūze pacēla 937,5 kg un uzstādīja Eiropas rekordu arī summā.

Trīs pasaules jauniešu rekordus (pietupienos, vilkmē un kopsummā) uzstādīja sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” sportists Uldis Ķiploks, kurš sacensībās piedalījās svara kategorijā līdz 93 kg. Uldis Ķiploks pietupās ar 240 kg smago svara stieni, spiešanā guļus uzspieda 145 kg, vilkmē pacēla 285 kg un kopsummā pacēla 670 kg. Sportista veikums ļāva ieņemt 1. vietu savā svara kategorijā jauniešu konkurencē un kļūt par absolūti spēcīgāko Eiropas čempionāta jaunieti pēc Vilksa punktiem.

Pirmais Eiropas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā bija veiksmīgs arī citiem Latvijas izlases sportistiem. Deniss Koltaševs izcīnija 1. vietu svara kategorijā līdz 59 kg jauniešu grupā. Denisam Koltaševam visi 9 piegājieni bija veiksmīgi un bez nevienas kļūdas. Jaunais sportists pietupās ar 140 kg smago svara stieni, uzspieda 102,5 kg un vilkmē uzvilka 167,5 kg. Kopsummā Deniss Koltaševs pacēla 410 kg. Denisa Koltaševa un Ulda Ķiploka veiksmīgie starti ļāva Latvijas jauniešu komandai kļūt par 4. spēcīgāko Eiropā.

Latvijas izlasi pārstāvēja arī divas dāmas – Ieviņa Liģere un Larisa Cīrule. Ieviņa Liģere no sporta kluba „Madonas SCK” izcīnīja 2. vietu svara kategorijā līdz 84 kg. Viņa pietupās ar 140 kg, uzspieda 82,5 kg un uzvilka 175 kg, kopsummā paceļot 397,5 kg.

Sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” sportiste Larisa Cīrule ierindojās 7. vietā svara kategorijā līdz 47 kg. Larisa Cīrule pietupās ar 65 kg, uzspieda 42,5 kg, uzvilka 90 kg, kopsummā pacēla 197,5 kg.

Mārtiņš Lielups no „Madonas SCK” sacensībās piedalījās svara kategorijā līdz 93 kg un ieguva 14. vietu vīru grupā. Viņš pietupās ar 220 kg, uzspieda 145 kg un uzvilka 235 kg. Kopsummā Mārtiņa Lielupa veikums ir mērāms 600 kg.

Pirms trīs gadiem notika pirmais Pasaules kauss spēka trīscīņā bez ekipējuma, gadu vēlāk notika pirmais Pasaules čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sacensības guva milzu atsaucību, tāpēc tika nolemts organizēt arī kontinenta čempionātus. Pagājušajā gadā notika Āzijas čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, bet jau šogad notiks pirmais Eiropas čempionāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti