FOTO: Šampanieša kalniņā 1000 rogaineru meklē kontrolpunktus

Vērienīgajā Rīgas pavasara rogainingā vidzemnieki Uldis Klepers un Kristaps Broks savāca 177 punktus un plūca uzvaras laurus absolūtajā vērtējumā. 24.martā galvaspilsētas ziemeļu daļā kontrolpunktu medībās devās pustūkstotis komandu, tostarp ar kartēm un kompasiem apmeklējot arī vēsturisko Šampanieša kalniņu.

Aizvadītā nedēļas nogale vēlreiz apliecināja ātrāko latviešu sekmes garo distanču skriešanā, mērojoties spēkiem ar pasaules labākajiem. Augstāk par noslēdzošajām vietām pirmajā simtniekā Latvijas skrējēji ierindojas, ja izvēlas startēt pasaules līmeņa taku skrējienos un ultra garajās distancēs. Taču vislabāk veicas, ja rokās paņem kartes un kompasus - rogainingos mūsu skrējēji spēj uzvarēt pasaules čempionātos un ne reizi vien nopelnīt arī cita kaluma godalgas.

Lai arī rogaininga sezona uzskatāma par atklātu ar minirogaininga posmiem februārī un šomēnes aizvadītajām sacensībām Embūtē, pilsētvidē notiekošajā Rīgas rogainingā lielākā daļa sacensību dalībnieku šogad pirmo reizi aizrautīgi nodevās iecienītajai nodarbei. Netrūka arī tādu, kas tikai astotajā Rīgas rogainingā sāka iepazīt šo tautas sporta veidu, apmeklējot arī Šampanieša kalniņu, kā pirms 100 gadiem dēvēja studentu iecienīto Bābelīša kāpu Juglas apkaimē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Ierastā uzvarētājkomanda “Laid mums tur laimē diet” šoreiz citā sastāvā ar Kristapu Broku un Uldi Kleperu.

Sporta klases 6 stundu distancē devās 155 komandas divu līdz četru dalībnieku sastāvā. Visus 50 kontrolpunktus 200 punktu vērtībā neapmeklēja neviena komanda, taču 86 procentus no sacensību rīkotāju sarūpētajiem kontrolpunktiem 2-6 punktu vērtībā apmeklēja ne reizi vien uzvarējusī komanda “Laid mums tur laimē diet”. Šoreiz komandu pārstāvēja Latvijas taku skriešanas izlases pārstāvji Uldis Klepers un Kristaps Broks.

Par trim punktiem vidzemniekiem piekāpās komanda “Krūšu inspekcija” (174 punkti) ar Gunti Šmauksteli un Miķeli Zumbergu, kurš pēdējai laikā, tuvojoties Dziesmu svētkiem, biežāk manīts koru skatēs un koncertos.

Daudz netrūka, lai absolūtajā vērtējumā uzvarētu daiļā dzimuma pārstāve, jo 173 punktus savāca abu dzimumu jauktā komanda “Ampēriņš” (173 punkti) ar Madaru Apsaloni un Jāni Kalniņu. Labāko piecinieku ar 169 un 168 punktiem noslēdza divas Igaunijas komandas (jauktā un vīriešu).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sīva cīņa izvērtās arī starp sieviešu komandām, jo pirmo trijnieku šķīra pieci punkti. Uzvaru ar 133 punktiem izcīnīja trīs dāmu komanda “Trusītis SIT” ar Ilzi Bušu, Sandru Bušu-Kleusenu un Tatjanu Ļebedevu, bet par divu punktu tiesu piekāpās Ingas Kāpiņas un Daces Veipas veidotā komanda “Kažokzvēri” (131 punkts). Trijnieku ar 128 punktiem noslēdza Igaunijas komanda.

Tikpat punktus spēja savākt ātrākās komandas 4 stundu ieskaitē. Tautas klasē 196 komandu konkurencē uzvaras laurus plūca Kaspars Vīksne un Kristaps Magone, startējot zem nosaukuma “Kaspara komanda #1” (139 punkti). Abi puiši nevarēja sūdzēties par konkurenci, jo 132 punktus savāca Guntars Mankus un Mārtiņš Miķelsons komandā “www.lmp.lv”, bet trijnieku noslēdza komandas “Gentlemens Club” pārstāvji Roberts Sukonovs un Viktors Saveļjevs (125 punkti).

Dzimšanas dienas dāvanu sev 24.martā sarūpēja baspēdu ultra skriešanas vairākkārtēja čempione Līva Medne,  jaukto komandu vērtējumā uzvarot

ar Jāni Šneideri, komandai “Riga Adventure Team/KoBalts” tiekot pie 123 punktiem un ierindojoties piektajā vietā kopvērtējumā. Ar 107 un 103 punktiem otrajā un trešajā vietā sekoja pirmā desmitnieka komandas “French Toast Mafia” ar Inesi Kokoreviču, Edgaru Kokoreviču, Rolandu Rudīti un “I&A” ar Ilzi Cahrausu un Artūru Hirkovski.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ar vienādu punktu skaitu finišēja veiksmīgākās sieviešu komandas, un pirmo vietu izšķīra distancē pavadītais laiks. 100 punktus savāca gan “Siguldas Ozons” (3:43:20) ar Lindu Katlapu un Kristīni Veitu, gan “B3” (3:49:45) ar Ildzi Straumi un Ievu Godiņu. Iespējams, ka atlikušajās 10 minūtēs bija iespēja tikt pie papildu punkta, taču rogaininga burvība ir informācijas trūkums par konkurentu iespēto. Ārpus trijnieka palika 98 punktus savākusī dāmu komanda “HotFix” (3:59:11) ar Zani Vanagu un Janu Smelēnu, kuras piekāpās tikpat punktus nopelnījušai komandai “Pļavu tilbītes” (3:57:13) ar Aneti Segliņu un Sanitu Ivanovu. Respektīvi, sīvā cīņā pietrūka trīs punkti līdz uzvarai, bet pjedestālam kāju priekšā aizlika nepilnas divas minūtes.

Ja garākajās distancēs labākas sekmes demonstrēja arī seniori pēc 55 gadu vecuma, tad īsajā 2 stundu rogainingā veiksmīgāk varēja izpausties ģimenes klases pārstāvji ar komandām, kurās startēja bērni līdz 12 gadiem. Divu stundu veselības klasē teju puse no 129 komandām cīnījās ģimeņu ieskaitē un sekmīgākā “Saulkrasti Showel Racing Team” (47 punkti) ar Leldi un Eduārdu Pāķiem izcīnīja sesto vietu kopvērtējumā uzreiz aiz labākā piecinieka.

Tikpat svarīgi, cik saplānot distanci un atrast kārotos punktus, ir arī skanīga nosaukuma atrašana. Tā, piemēram, veselības klases rezultātu tabulas spicē atrodas “Biksēs pavasaris”, “Bubuči”, “Ļošas koki” un “Cilpo taisni”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nākamās rogaininga sacensības risināsies Lieldienu brīvdienās 31.martā Misā, kur varēs sacensties 4 un 2 stundu sacensībās. Mēnesi vēlāk, 5.maijā, nākamā rogaineru tikšanās mežā ar kontrolpunktiem būs jau trīsreiz ilgāka 12 un 6 stundu nakts rogainingā Talsos, kam 12.maijā sekos Olaines rogainings.

Latvijas čempionāts 24 stundu klasiskajā distancē risināsies 22.-23.jūlijā Sveikuļos Tukuma pusē, kur būs iespēja startēt arī 6 un 3 stundu sacensībās. Sezonas gaitā parādīsies vēl arī citas iespējas startēt tautā iecienītajās sacensībās, bet Rīgas rudens rogainings dalībniekus pulcēs valsts simtgades kulminācijā 10.novembrī.

Arī šādā veidā pārvietojoties iespējams uzvarēt rogaininga sacensībās, ja komandas nosaukums ietver Latvijas himnas vārdus
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti