Dienas ziņas

Liepājā būvēs jaunu cietumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvadītas pirmās nūjošanas sacensības uz ātrumu

Daugavpilī ziemā uz nūjošanas sacensībām ierodas 100 entuziastu

Nedēļas nogalē Daugavpilī aizvadīts pirmais nūjošanas festivāls Latvijā ar ātruma sacensībām.

Nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu un regulēt slodzi ir viegli - gan profesionāli sportisti, gan iesācēji nūjojot var attīstīt sevi pilnvērtīgi. Tas ir viens no Ziemeļvalstu ģimenes ārstu visbiežāk ieteiktajiem sporta aktivitāšu veidiem ķermeņa svara regulēšanai, sirds un asinsvadu sistēmas uzlabošanai, vispusīgai un efektīvai slodzes nodrošināšanai visam ķermenim. Pie tam sporta veids ir drošs un ekoloģisks.

Lai gan Latvijā jau aizvadīti vairāki nūjošanas festivāli, Daugavpils nūjošanas festivāls bijis pirmais, kurā notiek sacensības uz laiku.

„Mēs jau sākam kā sporta veids, jo pat šodien šī festivāla ietvaros mums notika arī sacensības,” stāsta Latvijas Tautas sporta asociācijas valdes locekle Gaļina Gorbatenkova.

Nūjošanas pasākumus visā valstī rīko Latvijas Tautas sporta asociācija, kurai šādas pilnvaras piešķīrusi Izglītības un zinātnes ministrija un sporta padome. Asociācija ir atbildīga arī par nūjošanas treneru sagatavošanu, jo kā vēsta asociācijas priekšsēdētāja, nūjošana nemaz neesot tik vienkāršs sporta veids, un tās apguvei nepieciešama profesionāļu palīdzība.

„Beidzot Latgalē vispār sāk sakārtoties tā nūjošana, jo parādās nūjošanas treneri. Viņi ir ne tikai instruktori, bet cilvēki, kam ir augstākā sporta izglītība, (..) tāpēc cilvēkiem ir, kur vērsties, cilvēki var uzzināt daudz vairāk, jo, protams, lielākā daļa, ko mēs redzam uz ielas, nūjo nepareizi,” norāda Gorbatenkova.

Viņa uzsver, ka nūjošanā ir sava tehnika, kas pareizi jāizpilda.

Sacensību dalībnieku vidū varēja redzēt visdažādākā vecuma cilvēkus – gan seniorus, gan bērnus un pat suņus, jo viena no nūjošanas priekšrocībām ir tās pieejamība visa vecuma cilvēkiem.

Sacensību dalībnieki ir apmierināti ar paveikto, un nūjošana tiem ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa.

„Es vispār esmu cilvēks ar aktīvu dzīvesveidu. (..) Man šo ieteica pamēģināt mūsu pensionāru biedrība,” stāsta nūjotāja no Vārkavas novada Kristīne.

Njūotāju vidū var manīt arī Ivaru Magazeinu, kas latgaliešu rakstniecībā vairāk pazīstams ar pseidonīmu Juoņs Ryučāns. Arī rakstniekam šis sporta veids ir daļa ikdienas dzīves, turklāt nūjošanai jau radies nosaukuma ekvivalents arī latgaliešu valodā, proti, „vāzuošana”.

Kopā pasākumā piedalījušies vairāk kā 100 nūjotāji no visas Latgales, kā arī kolēģi no Lietuvas. Decembrī tas esot ļoti labs rādītājs. Kā sola Gorbatenkova, nūjošanas sacensību tradīcija turpinās attīstīties, un, popularizējot šo sporta veidu ar šādiem festivāliem, tiek cerēts, ka nākamajās sacensībās jau būs iespējams izveidot arī dažādas dalībnieku vecuma grupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti