Dienas ziņas

1. aprīlī sāksies licencēta vimbu makšķerēšana

Dienas ziņas

Klāt amatu dienas «Satiec savu meistaru!»

Koncertizrādē godina Jelgavas leģendas

Koncertizrādē rampas gaismā tiks celtas Jelgavas leģendas

Jelgava ir bagāta ar ievērojamiem cilvēkiem gan vairākus gadsimtus senā pagātnē, gan mūsdienās. Piektdien, 1.aprīlī teātra tēva Ādolfa Alunāna vārdā nosauktais kolektīvs populārākos no viņiem godina koncertizrādē “Jelgavas leģendas rampas gaismās”.

Ādolfa Alunāna  Jelgavas tautas teātris allaž  bijis klasiskās dramaturģijas piekritējs, tomēr 1.aprīlī,  kad jelgavnieki atzīmē teātra dienu,  trupa gatavojās savam uznācienam muzikālā koncertizrādē.

“Mēs neesam profesionāļi. Mums ir tikai dotības – kādam lielākas, kādam mazākas, un nākas daudz mēģināt, lai noturētu balsi, iejustos kopējā balsu sinhronā. Tas arī varbūt bija tas grūtākais,” stāsta Alunāna teātra dalībniece Ilze Beķere.

Gandrīz divu stundu garajā izrādē rampas gaismā tiks celtas Jelgavas leģendas. Lai noskaidrotu, kurus cilvēkus pilsētas iedzīvotāji ieceļ  šajā kārtā, teātra spēlētāji veikuši aptauju. Un rezultāti ir visai pārsteidzoši.

“No tādām senākām leģendām viennozīmīgi ir Ādolfs Alunāns, hercogs Jēkabs, Rainis un Aspazija, J.Čakste. No mūsdienu leģendām viennozīmīgi tā ir Lūcija Ņefedova, ''Prāta vētra'', Nora Bumbiere,” stāsta projekta vadītājs Sandis Kalniņš.

“Protams ir lielas, lielas Jelgavas vēsturiskās leģendas, ir arī mazas leģendas, kas šodien mums tādas liekas un rīt varbūt tādas vairs nebūs. Bet faktiski mēs jau paši radām gan savas leģendas, gan savu vēsturi,” saka režisore Dace Vilne.

Izrādē, kurā līdzās 20 dziedošajiem alunāniešiem piedalās arī vairāki deju kolektīvi un profesionāli dziedātāji, stāstīs gan par hercogu Jēkabu, gan teātra tēvu Alunānu, gan leģendāro Noru Bumbieri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti