FOTO: Amatniekiem – senioriem gada svētki: ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš

Savulaik viņu darbus varēja nopirkt Sporta namā “Daugava”, un daudzi mēroja turp ceļu, lai atbalstītu seniorus un invalīdus, kuri spēj radīt skaistus izstrādājumus. Šogad pinēji, audēji, pērļotāji no visas Latvijas ar pašu darinātām dāvanām mēģina piesaistīt tirdzniecības centra “Domina” apmeklētājus Rīgā. Senioriem tas ir arī atelpas brīdis, bet pircēji nereti atrod pašu skaistāko dāvanu.

Šo skaisto pinumu, adījumu un pērļu eņģeļu sākums bieži meklējams visdrūmākajā dzīves brīdī. Kad tu esi vecs, viens, nevarīgs un pēkšņi vēl saslimsti. Tieši tā Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda vadītāja Aina Giptere sāka pērļot eņģeļus.

Pinējs Aleksandrs Lācis gatavs iedot kurvīti vārda tiešā nozīmē. Patiesībā tie ir brīnišķīgi un dažs labs top pat 12 stundas. Tirdziņš Aleksandram ir prieks. “Bez šaubām, naudiņa. (..) Tu esi aizņemts, nav garlaicīgi. Nezinu, kas tas ir - laika trūkums. (..) Tas ir atvaļinājums. Te es atpūšos,” norāda Aleksandrs.

Bet amatnieka Uģa Lenāta stendā ir jūra. Visos iespējamos ietvaros, pat sapņu ķērājos. “Nav tik viegli te divas nedēļas būt,” komentē Lenāts.

Savukārt Astrīdai Smilktenai šīs divas tirgošanās nedēļas ir iespēja padzīvot Rīgā pie bērniem, jo grozi top pašas mājās Talsos.

Tirdziņā nopērkamās lietas tapušas visa gada garumā. Bet šo divu nedēļu laikā iegūtās emocijas un arī nauda dos spēku turpināt darināt, pīt, tamborēt un izšūt visu nākamo gadu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Tautas māksla
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti