Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mazajiem uzņēmējiem grūti attīstīties

Popē būs dziesminieku tikšanās

Dziesminieki augustā tiksies Popē

Ventspils novada Popē reiz bija darbīgs kolhozs, bet vēl senāk – barona fon Bēra muiža. Brīvvalsts gados Popes estrādei un muižas kompleksam īsts saimnieks tā arī neatradās, tāpēc vietējie iedzīvotāji šopavasar nodibināja biedrību, lai nepieļautu estrādes un muižas sabrukšanu. Lai Pope iemirdzētos Latvijas kartē, augustā uz tikšanos tur aicināti visi Latvijas dziesminieki.

Popes estrāde reiz piedzīvojusi daudzu simtu skatītāju plūsmu teātra, operetes izrādēs, slavenus māksliniekus skatīties brauca no visas Latvijas. Tad viss mainījās: ar vērienu būvētā estrāde, kuras akustika ir apbrīnojama, ieauga zālē un krūmos. Līdz šī gada martā popiņi saprata, ka tā turpināt vairs nevar un nodibināja biedrību ''Popes muiža''

''Ir jānāk kopā un jāaicina citi pievienoties, un nav ko žēloties kā latvietim: lamāt valdību un visus  priekšstāvjus un varas pārstāvjus – ļoti daudz kas ir atkarīgs no mums pašiem,” ir pārliecināta Popes iedzīvotāja Dace Vašuka.

Kopā ar domubiedriem šopavasar Popē aizvadītas pirmās divas talkas. Darba vēl daudz, bet, lai vieta atdzimtu, tiks vērti ''Dziesminieku vārti Kurzemē''. Augustā šeit tiks rīkots Latvijas dziesminieku saiets.

''Mēs ļoti labi atceramies, kas notika 90. gados, kad Ieva Akuratere stāvēja uz skatuves, un visa Latvijas tauta dziedāja to, ko dziedāja. Un Ieva Akuratere ir populārākā un redzamākā Latvijas dziesminiece, bet bez viņas vēl ir daudzi citi,” saka pasākuma organizatore Ilze Meiere.

Līdz šim šāds saiets sešus gadus no vietas organizets Vidzemē, Jaunpiebalgā. Nu kārta Kurzemei. Kā stāsta liepājniece Maija Kalniņa, tas nebūs šaurai auditorijai paredzēts saiets.

''Mēs jau esam Latvijā sadzirdējuši atbalsis “Popes vārtiem”, gan no Turaidas, gan citām pilsētām mums zvanīja un prasīja: vai mēs arī varam vērt dziesminieku vārtus? Jo tas laikam ir veids, kā ļaut Latvijā kādai vietai atkal atdzimt,” skaidro pasākuma organizatore, dziesminiece Maija Kalniņa.

Gan Dace, gan Maija, gan Ilze uzsver, ka šis nav pasākums tikai kurzemniekiem: jau šobrīd no visas Latvijas uz Popes Kultūras namu var sūtīt vēja zvanus, ko iekārt lielajos kokos, bet vēl līdz jūlijam aicināti pieteikties dziesminieki.

Vislatvijas dziesminieku saiets "Dziesminieku vārti" Popes estrādē notiks 18.un 19.augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti