Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Ādažu bibliotēka pārceļas uz nomātām telpām

Dienas ziņas

VUGD: nevajag pārspīlēt ar ugunskura izmēriem

Aizputes muzejs paplašina darbību

Aizputes muzejs paplašina darbību

Aizputes pils muižas pagrabā savulaik bijusi gan skolas ēdnīca, gan galdniecības darbnīcas, bet pamestība tur valdījusi gandrīz trīsdesmit pēdējos gadus, līdz pērn rudenī ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu tapušas mūsdienīgas novadpētniecības muzeja ekspozīciju telpas, kas veltītas senajiem amatiem un to apguvei. Kā apgalvo speciālisti, tās būs ne tikai nostalģiskas atmiņas par aizgājušo laiku, bet arī atgriešanās pie pamatvērtībām.

Divas no piecām jauno ekspozīciju telpām Aizputes novadpētniecības muzejā atvēlētas kokapstrādei. Te ierīkota arī neliela darbnīca, kur ikvienam pieredzējuša galdnieka vadībā būs iespēja izmēģināt savu roku, piemēram, karotes grebšanā. Lai gan darbā pārsvarā tiks izmantoti mūsdienīgi instrumenti, taču senie kalpos kā uzskates materiāls. Tos muzejam dāvinājuši novada iedzīvotāji.

„Pat jābrīnās, ka tas viss vēl saglabājies,” saka galdnieks Gatis Svipsts. „Tie nav tikai zāģi, kalti, ēveles. Man pašam kā galdniekam jābrīnās par vienu otru instrumentu, jo nezinu, kas tas ir un kam domāts.”

Tautas daiļamata meistare Laima Alundare visu savu mūžu veltījusi aušanai. Gadu gaitā uzkrātās amata prasmes viņa ar prieku ir gatava ierādīt citiem, kaut vai muzejā.

Aizputes pils muižas pagrabs pēc vērienīgiem remontdarbiem nepilna pusgada laikā piedzīvojis savu atdzimšanu. Tagad novadpētniecības muzejam papildus esošajām septiņām pastāvīgās ekspozīcijas telpām pirmajā un otrajā stāvā, pagrabā iekārtotas piecas. Tās visas veltītas lauku amatniecības kultūrvēsturiskajam mantojumam. Līdztekus vecajam te sadzīvo mūsdienīgais, lai veicinātu kopīgu seno prasmju izzināšanu un apguvi.

“Varētu to nosaukt par nostalģiju, saukt par ilgām pēc aizgājušā laika, bet tās ir mūsu pamatvērtības. Tās ir mūsu saknes, kuras nedrīkst aizmirst,” uzskata Aizputes Novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Aizputes novadpētniecības muzeja oficiāla atklāšana publikai, tiek plānota starp Jāņiem un Pēteriem. Šovasar tiek gaidīta arī muzeja mājas lapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt