Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skvēru blakus zoodārzam rotās jauniešu darinātas koka skulptūras un mēbeles

Skvēru blakus Rīgas Zooloģiskajam dārzam rotās 15 skulptūras un parka mēbeles, ko izgatavojuši topošie galdnieki un mēbeļu dizaineri, savus darbus nosaucot par rotām Latvijai simtgadē.

Plenērā Kuldīgā jaunieši darinājuši latvju zīmes un saktas, ar ko saspraust un izgreznot Latvijas seģeni. Īpaši izceļams ozollapu vainags no Latvijas stiprākā koka - ozola.

"Katra lapiņa ir kā katrs Latvijas cilvēks ar savu stāstu, kā cita tautas dziesma. Spēks ir tikai tajā apstāklī, ka visi ir kopā kā vainagā.

Lai Latvijas iedzīvotāji būtu kā spēcīgs ozollapu vainags,"

stāsta Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājs Jānis Feldbergs.

Skulptūras trīs dienas darināja topošie galdnieki, namdari un mēbeļu dizaineri no profesionālās izglītības skolām un komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Vācijas. Jaunieši atzīst - klasē māca, kā izgatavot mēbeles, bet ne to, kā kokam iedot formu un plūstošas līnijas.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas audzēknis Roberts Žēbers saka, 

plenērā "vairāk tiek mākslinieciski strādāts", un ir vajadzīga "radoša domāšana, kā visu salikt".


Meitenes atzīst, ka apstrādāt koku ir fiziski grūti, tāpēc notikusi darbu dalīšana -  puiši taisījuši lielo pamatu un meitenes radījušas dekorācijas.

Plenēra dalībnieki iepriekš skulptūras dāvinājuši Bērnu klīniskajai slimnīcai Rīgā, Oskara Kalpaka piemiņas vietai Airītēs un bērnu rotaļu laukumam Likteņdārzā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti