4. studija

4. studija

4. studija

Vai bijušās fabrikas teritorijā cilvēki spiesti dzīvot nepiemērotos apstākļos?

Būs vai nebūs milzu panorāmas rats Uzvaras parkā?

Pārdaugavas iedzīvotāji sūdzas par ieceri Uzvaras parkā būvēt panorāmas ratu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairāk nekā 120 Pārdaugavas iedzīvotāji Rīgas domei, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kā arī Tiesībsarga birojam nosūtījuši vēstuli, kurā pauduši sašutumu un neizpratni par plāniem dzīvojamo māju tuvumā būvēt panorāmas ratu.

Jūnija sākumā tapa zināms, ka panorāmas rata būvniecība ir iecerēta Pārdaugavā, Uzvaras parkā, zaļajā zonā starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Rīgas dome noteikusi, ka tas drīkstēs būt 60 metru augsts. Tiesības uz projekta realizāciju izsolē ieguvis Lietuvas uzņēmums "RPR Operators".

Līdz nākamā gada 30. septembrim izsoles uzvarētājiem jāizstrādā panorāmas rata būvprojekts, vēl gads dots tā būvniecībai un nodošanai ekspluatācijā.

Kopš brīža, kad ziņa par panorāmas rata būvniecību izskanēja plašsaziņas līdzekļos, iebildumus aktīvi pauž zemesgabalam līdzās esošo namu iedzīvotāji, kuri nevēlas redzēt šādu būvi pa savu dzīvokļu logiem.

"Televīzijas ziņās stāstīja, ka šeit tiks būvēts 60 metrus augsts panorāmas rats. Šeit ir purvaina vieta, šajā vietā būvēt nedrīkst! Otrā parka nostūrī padomju laikos bija eksperiments – tur bija iecere būvēt cirka ēku. Taču būvbedre nepārtraukti bija pilna ar ūdeni, jo ir augsts gruntsūdeņu līmenis. Tā arī neko neuzcēla. Otrkārt, šeit līdz vēlam vakaram skanēs skaļa mūzika, mūsu mājas iedzīvotāji nevarēs pagulēt. Tepat blakus ir bērnudārzs – bērniem vairs nebūs iespēju pagulēt diendusu," sacīja Pārdaugavas iedzīvotāja Aleksandra Zamanova.

Arī rīdzinieks Jēkabs Treijs uzsvēra, ka infrastruktūra ap mājām ir ļoti sliktā stāvoklī un nav paredzēta papildu cilvēku plūsmai.

Lai paustu savu neapmierinātību, vairāk nekā 120 iedzīvotāji parakstījuši sūdzību. Raidījums "4. studija" Tiesībsarga birojā noskaidroja, ka sūdzība saņemta, taču vēl nav izskatīta, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar dokumentu jau iepazinusies  un tai konceptuālu iebildumu pret panorāmas rata būvniecību nav.

"Mēs esam pajautājuši domei viedokli par būvniecības procesu, bet vienlaikus izskatījuši arī plānojumā esošo regulējumu un redzam, ka tāda iespēja varētu būt jebkurā no tām vietām, ko iedzīvotāji ir aprakstījuši. Visi pārējie jautājumi, kas iedzīvotājus satrauc, risināmi projekta ietvaros. Pašvaldība var organizēt publisko apspriešanu, ja būvei ir ietekme uz vidi. Tas ir viens no veidiem, kā skatīties, salāgot iedzīvotāju intereses ar šo konkrēto būvniecības iesniedzēju," komentēja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Par to, vai uzdot izsoles uzvarētājiem veikt apkārt esošo māju iedzīvotāju aptauju, būvvalde vēl lems. Pagaidām tās rīcībā ir samērā skopa informācija par projektu, jo līdz šim kaimiņzemes uzņēmuma pārstāvji būvvaldē ciemojušies tikai vienreiz.

"Izvērtējot būvniecības ieceri, mūsu speciālisti konstatēja to, ka ieceri nepieciešams koriģēt un nepieciešama papildu informācija. Proti, mēs attīstītājam esam paprasījuši, lai tiek iesniegti vairāki rata novietošanas varianti ar vizualizācijām vides kontekstā – kā tas iederēsies. Tāpat mēs esam palūguši attīstītājam veikt jau esošo gājēju celiņu inventarizāciju un auditu, iesūtīt pasākumu plānu, kādā veidā, ierīkojot ratu, tiks saglabāti esošie apstādījumi. Sākotnēji termiņš, līdz kuram attīstītājam bija jāiesniedz dokumentācija, [..] bija 20. jūnijs, attīstītājs pats palūdza termiņu pagarināt. Pašlaik mēs gaidām informāciju līdz 30. jūlijam," atklāja Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti