Panorāma

Asinās zobus cīņai ar viltus ziņām

Panorāma

Koalīcijā lemj par LTV aprīkojumu

Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs vienīgais pretendents

Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs vienīgais pretendents

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Tuvāko mēnešu laikā Rīgas būvvaldei būs jāpieņem lēmums, vai izsniegt būvatļauju panorāmas rata celtniecībai Pārdaugavā. Tiesības uz projekta realizāciju izsolē ieguvis lietuviešu uzņēmums. Tiesa, uzvarētājs vienlaikus bijis arī vienīgais pretendents uz apbūves tiesībām pašvaldībai piederošajā Uzvaras parkā.

Jaunā panorāmas rata būvniecība ir iecerēta Pārdaugavā, Uzvaras parkā, zaļajā zonā starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Rīgas dome noteikusi, ka tas drīkstēs būt 60 metru augsts.  

Panorāmas rata izveide gan nav pašvaldības iecere. Kā pagājušā gada vasarā Rīgas domes sēdē stāstīja domes Īpašuma departamenta pārstāvis Ernests Saulītis, uzņēmēji ar šādu ideju pieteikušies paši.

"Īpašumu departamentā mēs esam saņēmuši trīs iesniegumus šo gadu laikā. Ir bijusi vēlme, teiksim, no vienas Ukrainas kompānijas, kura vēlējās vispār Vecrīgas vidū šādu objektu izvietot. Tas tika noraidīts nekavējoties. Secināts, ka vienīgi šajā parka daļā varētu būt," stāstīja Saulītis.

Virkne iebildumu pret panorāmas rata būvniecību Uzvaras parkā bija opozīcijas deputātiem.

Starp iebildumiem izskanēja, ka vietā, kur jau tā veidojas sastrēgumi, vēl vairāk palielināsies auto plūsma. Teikts arī, ka šajā apvidū nav piemērotas vietas stāvvietai un ka augstais panorāmas rats varētu traucēt tuvumā esošo ēku iedzīvotājiem.

Tomēr domes vairākums lēma atļaut panorāmas rata celtniecību, un rudenī uz apbūves tiesībām tika izsludināta izsole.
 
Pieteikšanās termiņš bija gandrīz vesels mēnesis. Pieteicās viens pretendents.

Tā ir 2018. gadā reģistrēta firma "RPR operators". Spriežot pēc nosaukuma un tā, ka līdz šim nekāda saimnieciskā darbība nav veikta, uzņēmums varētu būt radīts speciāli šim projektam.

90% tā pieder Lietuvas firmai UAB "Mozavita", bet desmit – Dimitrijam Uspenskim, kurš ir arī uzņēmuma valdes loceklis.

Uspenska draugu sarakstā sociālajā tīklā "Facebook" atrodami bijušie Rīgas domes koalīcijas deputāti Vjačeslavs Stepaņenko un Mihails Kameņeckis, kā arī "Saskaņas" biedrs Andris Morozovs. Uspenskis Latvijas Televīzijas aicinājumam uz interviju neatsaucās.

"Atbilstoši izsoles noteikumiem viņš bija izpildījis visus kritērijus. Bija arī drošības naudas garantijas lielākas, lai pretendents būtu spējīgs ar tādiem ieņēmumiem pierādīt, ka šo objektu varēs arī realizēt," pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvis Vladimirs Ozoliņš.

Panorāmas ratu plānots nodot ekspluatācijā 2022. gada rudenī.

Lai ķertos pie projektēšanas, jāsaņem būvatļauja no Rīgas būvvaldes, kas uzņēmuma iesniegto ieceri lūgusi precizēt.

"Būvvalde ir lūgusi iesniegt vairākus panorāmas rata novietojuma variantus ar vizualizācijām un analīzi vides kontekstā, kā arī iesniegt darbību plānu, kādā veidā tiks saglabāti esošie apstādījumi," komentēja būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Vai uzdot komersantam veikt apkārt esošo māju iedzīvotāju aptauju, būvvalde vēl lems. Par pašvaldības zemes izmantošanu "RPR operatoram" būs Rīgas domei jāmaksā 22,5 tūkstoši eiro gadā, kā arī pievienotās vērtības nodoklis. Apbūves tiesības piešķirtas uz 30 gadiem, un pēc tam panorāmas rats pāries pašvaldības īpašumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti