4. studija

Kāpēc ir jāklausās un jāieraksta putnu dziesmas?

4. studija

Kāpēc nepabeigts jumta remonts tiek pasludināts par pabeigtu?

Kāpēc bērnu rotaļu laukumi Rīgā ir aizslēgti un aiz restēm?

Laukumiņš ir, bet apkārt žogs. Kāpēc bērnus tik ilgi nelaiž jaunā spēļu laukumā Pļavniekos?

Kopš pērnā gada jau vairākus mēnešus savu atklāšanu gaida bērnu spēļu laukumi vairākos Rīgas mikrorajonos, tostarp arī Lubānas ielā 129. Kamēr bērnu vecāki pauž neizpratni par to, kāpēc šķietami pabeigtas atpūtas vietas bērniem aizvien ir nepieejamas, uzņēmumā SIA "Rīgas nami" atklāja, ka iemesls esot birokrātisks, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". 

Bērnu spēļu laukums Lubānas ielā 129 savu atklāšanu gaida jau vairāk nekā pusgadu. Aiz žoga redzamas dažādas šūpoles, kas nav pat izpakotas, kvalitatīvs segums, smiltis un soliņi. Diemžēl apkaimes bērni kārdinošo izklaides vietu var aplūkot no attāluma – kā muzeja eksponātu.

Bērnu laukuma izbūvi veicis uzņēmums SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", un izrādās, ka šāda ekspluatācijā nenodota atpūtas vieta bērniem Rīgā ir ne viena vien, bet iemesls tam ir gaužām birokrātisks.

SIA "Rīgas nami" pārstāvis Ivo Kiršblats norādīja, ka aizkavēšanās ar bērnu laukumiņu nodošanu ekspluatācijā gadījusies tāpēc, ka pašvaldībā notikusi uzņēmumu reorganizācija jeb apvienošana, kas neiet tik raiti, cik gribētos.

"Tas, ko uzsāka SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", tagad praktiski ir jāpabeidz "Rīgas namiem", jo tagad "Rīgas pilsētbūvnieku" pievienoja "Rīgas namiem". Kamēr notika visa tā juridiskā ņemšanās ar nosaukumu maiņu, ar to, kurš ko, kā darīs, tas pasākums ievilkās," pastāstīja Kiršblats. Viņš prognozēja, ka pēc pāris nedēļām Rīgas pilsētas būvvalde minēto bērnu laukumiņu varētu pieņemt ekspluatācijā un tas būs pieejams rotaļām.

Uzņēmuma pārstāvis raidījumam skaidroja – kamēr laukumi nav tikuši sertificēti un atzīti par drošiem bērnu izklaidēm, tajos atpūsties nedrīkst.

"Apzināti mēs nekavēsim to pasākumu, viss tagad ir būvvaldes rokās. Ja būvvalde atnāks, pārbaudīs, žogs pazudīs un – aiziet, spēlēties!" pauda Kiršblats.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti