Kā norādīja Rīgas dome, ūdensavota namiņš Raiņa bulvārī ir celts 1901. gadā, kad tas kalpoja kā dzeramā ūdens ņemšanas vieta. 20. gadsimta otrajā pusē tas tika sabojāts, bet 2001. gada augustā atjaunots kā SIA "Rīgas ūdens" dāvana Rīgai tās 800 gadu jubilejā.
"Diemžēl tas atkal tika sabojāts, tādējādi uz ilgu laiku pārtraucot brīvkrāna darbību. Šobrīd vēsturiskais namiņš ir piedzīvojis otrreizējo atjaunošanu," pastāstīja Rīgas dome.
SIA "Rīgas ūdens" valdes loceklis Normunds Zvaunis norādīja, ka Raiņa bulvāra ūdensavota namiņš pieslēgts pilsētas ūdensvadam.
Lai uzlabotu rīdzinieku apgādi ar tīru dzeramo ūdeni, 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Rīgas centrā iekārtoti vairāki desmiti arhitektoniski un mākslinieciski izveidotu artēzisko aku, informēja Rīgas dome, kā ievērojamākās minot ar Rolanda statuju rotāto aku Rātslaukumā un Basteja laukuma aku ar tā saucamo Zelta bruņinieku.
KONTEKSTS:
Rīgā maijā tika atsākta pērn galvaspilsētas parkos ierīkoto brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu darbība. Šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.
Dziesmu svētkos un citos lielos pasākumos tiks izvietotas vēl papildu mobilās ūdens uzpildes stacijas. Dziesmu svētku laikā dzeramais ūdens pieejams arī Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Esplanādē un Vērmanes dārzā.
Pašvaldība cer, ka brīvkrāni veicinās zaļo domāšanu un pēc dažiem gadiem varēsim atteikties no veikalos nopērkamā dzeramā ūdens plastmasas pudelēs.