Sadaļas Sadaļas

73% pārbaudīto auto tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs

Pārbaudot 750 automobiļus Rīgas tehniskās apskates stacijā, noskaidrojās, ka 73% pārbaudīto automobiļu satiksmē pārvietojas ar būtiskiem trūkumiem vai bojājumiem, kuru dēļ var tikt apdraudēta satiksmes dalībnieku veselība un dzīvība, kā arī apkārtējās vides kvalitāte.

Transportlīdzekļu tehniskajai apskatei parasti autovadītāji uzmanību pievērš reizi gadā, taču "Tehniskās apskates naktis" ir iespēja savus auto pārbaudīt neformālā gaisotnē. Cilvēki vairākas stundas ir gatavi stāvēt rindās, lai izmantotu šo iespēju un noskaidrotu iespējamās vainas transportlīdzekļu tehniskajā stāvoklī.

"Tehniskās apskates nakts" šogad notikusi Cēsīs, Liepājā un Rīgā. Nākamais šāda veida pasākums notiks 18.septembrī Rēzeknē, lai mudinātu autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

No Muzeju nakts aizgūtā pasākuma ideja šķita interesanta vairākiem tūkstošiem Rīgas iedzīvotājiem. Viņi izmantoja iespēju iziet bezmaksas auto diagnostiku, aplūkoja antīkos auto, pārbaudīja savas ātrumspējas auto riteņu maiņas sacensībās, eksperimentāli pārliecinājās par drošības jostu lietošanu, kā arī vēroja Jāņa Rozīša paraugdemonstrējumus motocikla savaldīšanā.

"Līdz pat rīta gaismai darbs tehniskās apskates stacijā Rīgā ritēja savstarpējas sapratnes gaisotnē," stāsta SIA "Auteko & TŰV Latvija" valdes loceklis Aivars Amoliņš. "Bija liels gandarījums, ka Tehniskās apskates nakts notiek jau trešo gadu, ik reizi auto īpašnieki arvien atzinīgāk novērtē šo pasākumu un izmanto iespēju pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli. Tomēr, līdzīgi kā iepriekšējos gados,

bažas rada lielais to automobiļu skaits, kuriem tika atklāti būtiski defekti. Šie transportlīdzekļi ikdienā reāli apdraud ceļu satiksmes drošību.

Tehniskās apskates naktī Rīgā viesojās arī vairāki antīkie auto no Rīgas Motormuzeja. Vecākais spēkrats, kas ieripoja apskates stacijā un piesaistīja ļoti daudz apmeklētāju uzmanību, bija 1935.gada "Buick 57". Daudziem citiem auto īpašniekiem par piemēru vēsturiskais spēkrats bija praktiski ideālā kārtībā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt