Višķos jāņos kā agrāk padomju laiku kolhozā

Pagriezt pagātnes riteni atpakaļ - svinēt Jāņus padomju laika kolhozu garā gatavojas Daugavpils novada Višķu pagasts, aicinot uz Jampadraci kolhozā.

„Pat visbargākajos padomju varas gados Jāņu svinēšana turpinājās – klusāk vai skaļāk, viltīgi svētkus pārdēvējot vai atklāti godā ceļot – un tā bija zīme, ka tautas dzīvā uguntiņa nav nodzisusi”, saka pasākuma rīkotāji, vēloties svētku teatralizētajā uzvedumā parādīt, kā Jāņus svinēja kolhoznieki nesenajā pagātnē. Netrūks ne joku, ne jautru izdarību.

Daugavpils novada Višķu pagasts šogad Jāņus nolēmis svinēt ar savu „odziņu” - retro stilā, atceroties kolhozu laikus un to, kā tad Jāņi svinēti tad. Novada pašvaldības aģentūra “TAKA” vadītājs Rolands Gradkovskis un Daugavpils teātra aktieris Ritvars Gailums stāsta, ka mazliet ar nostaļģiju un humoru pieminēs kolhoza laiku.

Pasākuma rīkotāji jau pirms laba laika sociālajos tīklos izvietojuši videoklipu, kas daudz skatīts, tas ieskicē to, kā Jāņu svinēšanai gatavojas Višķu pagasts.

“Jautrība piesaista. Padomju laiki nav ne nopelti ne cildināti. Būsim ironiski, ar ironiju droši vien atcerēsies arī mūsu laikus. Klipā ir ielikts kaut kas tādas, kas aicina tieši uz Višķiem,'' saka Rolands Gradkovskis un Ritvars Gailums.

Kolhozu laiki daudziem vēl labā atmiņā, jaunajai paaudzei gan tas varētu būt kas jauns - līgot kolhoznieku garā.

Rolands Gradkovskis, Ritvars Gailums un muzikants, kas šajos Jāņos Višķos spēlēs zaļumballi - Juris Ostrovskis -, paši atceras tos laikus kā savu bērnību, jestru līgošanu, reizēm slepenu, braukšanu ar traktoru un citas izdarības. Bērnība un jaunība visiem taču ir īpašs laiks.

Šogad Jāņu pasākums Višķos būs par simbolisku maksu, taču padomju tērpu un atribūtikas lietotajiem pasākums var būt pat par brīvu, sola tā rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti