SPO aicina uz dubultjubilejas koncertu

Lielajā Ģildē piektdienas vakarā notiks vērienīgs dubultjubilejas koncerts «From Rags to Ritz». Tajā savu 45. jubileju svinēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pūtēju orķestris «SPO», bet 50. dzimšanas dienu atzīmēs orķestra  mākslinieciskais vadītājs Māris Martinsons.

Koncertu kuplinās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas orķestris, ko arī vada Māris Martinsons:

„Tā kā manā dzīvē tagad ir abi šie orķestri, tie abi spēlēs arī koncertā. Pirmajā daļā dzirdēsim Pāvula Jurjāna mūzikas skolas orķestri, savukārt otrajā daļā - Studentu pūtēju orķestri. Skanēs mūzika no Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētku «Gaudeamus» repertuāra, kas pēc Jāņiem notiks Daugavpilī. Es pats arī vienā vienkāršā skaņdarbā mēģināšu uzspēlēt saksofona solo.”

Māris Martinsons par koncertu

  Koncertā piedalīsies ne vien «SPO» un tā deju grupa, bet arī RTU RTU vīru koris «Gaudeamus», sieviešu koris «Delta», jauktais koris «Vivere». Programmā iekļauti komponistu Džordža Geršvina, Žaka Ofenbaha un citu autoru skaņdarbi. Koncertu vadīs dziedātājs un radio dīdžejs Andris Freidenfelds.

  «Par dubultjubilejas vadmotīvu izvēlēts koncerta pēdējā skaņdarba «From Rags to Ritz» nosaukums, tulkojumā – no pieticības līdz bagātībai.

  XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru skatē «SPO» ieguva augsto otro vietu, savukārt šovasar notiekošajos XVII Baltijas valstu studentu Dziesmu un Deju svētkos «Gaudeamus» Māris Martinsons iecelts par pūtēju orķestru virsdiriģentu.

  «SPO» 1969. gada 5. martā dibinājis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas pasniedzējs, Latvijas pūtēju orķestru virsdiriģents Hermanis Eglītis, kurš to vadīja līdz 1990. gadam. Orķestrī muzicējuši un par nākamajiem galvenajiem diriģentiem un virsdiriģentiem kļuvuši Jānis Puriņš (no 1989. līdz 1992. gadam) un Māris Martinsons (no 1992. gada).  

  «SPO» koncertdarbībai un sadzīvei raksturīgs dzīvesprieks un entuziasms, ko no 1994. gada paspilgtina Gitas Ūdres vadītā deju grupa. «SPO» dalībnieki ir RTU un citu augstskolu studenti, kā arī dažādu mūzikas skolu audzēkņi un absolventi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Izklaide
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti