Dienas ziņas

Dobelē sākusies sniegavīru parāde

Dienas ziņas

KO ZINĀM PAR EIRO?

Rotas Kuldīgas eglēm veido skolēni

Rotas Kuldīgas eglēm veido skolēni

Gluži kā rūķu darbnīca no kādas pasaku grāmatas – šāda aina aptuveni mēnesi bija vērojama ne vienā vien Kuldīgas novada skolā. Bērnu rokām te tapa rotājumi pilsētas galvenajām eglēm. Lai skolēnu darbu ieraudzītu arī pārējie, gan jāpaciešas līdz nākamās nedēļas nogalei, kad ziemas festivāla „Notici brīnumam!" laikā egļu rotājumi iemirdzēsies visā krāšņumā.

Punktiņi un svītriņas, auseklīši un zvaigznītes, pakaviņi, sniegavīri, rūķi un dažādi pasaku tēli šogad būs uz Kuldīgas Ziemassvētku egļu rotājumiem. Pilsētā tiks iedegtas divas egles, kurās būs iekārti 140 apzīmēti plastikāta kupoli, katrā pa 70. Bet rotājumi īpaši ar to, ka to darināšanā iesaistījušās visas novada skolas.

„Sākumā mums sanāca strādāt ar eļļas krāsu, bet tā mums skaisti žuva septiņas dienas un vēl nebija nožuvusi," stāsta rotājumu darināšanas koordinatore Signe Lūse-Oficiere. „Tad tīrījām nost un meklējām citu krāsu. Bet tad, kad tie materiāli ir tādi, kādiem viņiem jābūt, tad strādāt īstenībā ir interesanti un bērniem ļoti patīk. Nu katrs par to savu darbiņu krīt un ceļas."

Tradīcija rotājumu izgatavošanā piesaistīt bērnus izveidojusies pirms aptuveni sešiem gadiem. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.klases skolēni atzīst, ka tas ir interesants darbs. Īpašu gandarījumu dodot tas, ka viņu apzīmētās bumbas radīs prieku pilsētas iedzīvotājiem. Un pavisam droši var teikt, ka pie katras ir strādāts ar lielu centību.

Šie nebūs vienīgie rotājumi pilsētā. Kā allaž spoži būs apgaismes stabi, Ziemassvētku sajūta būs arī parkos un skvēros, bet pār gājēju ielu pletīsies zvaigžņots debess jums.

Kuldīgā pilsētas egles tiks iedegtas 7.decembrī Ziemas festivāla „Notici brīnumam" laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti