Rīgas jaunieši piedalās patriotiskā spēlē un misijas skrējienā «Nosargā Rīgu!»

Sagaidot Lāčplēša dienu, drosmīgi un zinātkāri jaunieši piektdien Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā piedalās patriotiskā spēlē „Rīgas hronikas par godu Latvijas 95.gadadienai" un misijā „Nosargā Rīgu!", kur var pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību, informē organizatori.

„Rīgas hronikas" šogad ir viena no četrām spēlēm „Latvijas hroniku" ciklā. Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Jaunieši motivācija piedalīties pasākumā liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem.

„Novembris ir Latvijas svētku mēnesis, un mūsu piedalīšanās šajā spēlē, parādot savu izveicību, saliedētību, zināšanas lai ir kā maza dāvana no mums mūsu valstij!" savu motivāciju piedalīties spēlē apraksta komanda „Uzvarētāji" no Rīgas 34.vidusskolas.

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda „MedusMaizītes" raksta: „Kārlis Ulmanis reiz ir teicis, ka Latvija nav un nedrīkst būt viņas pilsoņiem tikai valsts jēdziens, tās vārdam un idejai vajag degt mūsu sirdīs ar karstu un gaišu liesmu. Pie šīs domas turamies arī mēs. Ikkatrs no mums ir personība, koša un savādāka, ar citu skatu uz pasauli, tomēr mūsu kopīgais mērķis ir Latvijas vērtību sargāšana un tradīciju turpināšana."

Bet Rīgas 54.vidusskolas komanda „Saulessargi" motivācijas vēstulē raksta: „Piedalīšanās šajā spēlē jau ir kļuvusi par tradīciju. Neskatoties uz to, ka esam krievu skolas skolnieki, uzskatām, ka tam nav nekādas nozīmes – visi dzīvojam šeit Latvijā un esam savas valsts patrioti. Zinām, ka šis nebūs viegls darbs. Esam jauni, izturīgi, zinātkāri, visi esam gatavi pieņemt izaicinājumu".

Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru un vēsturnieku vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Nosargā Rīgu!", kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēs pielietot iegūtās zināšanas.

Spēlē piedalīsies un par goda titulu cīnīsies 20 Rīgas komandas – trīs puiši un trīs meitenes katrā. Jauniešiem bija jāpiedalās atlases kārtā, atbildot uz vēstures jautājumiem un motivējot komandas piedalīšanos pasākumā.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. To organizē biedrība MEDIA GIDS sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centru, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti