Novembrī Rīgā viesosies modernā cirka trupa «Cirque Éloize»

Latvijas valsts svētku dienā, 18.novembrī, „Arēna Rīga” uzstāsies modernā franču cirka trupa “Cirque Éloize”, iepazīstinot skatītājus ar pasaulē augsti novērtēto izrādi „Cirkopole”. 

 „Cirkopole” ir modernā cirka šovs, kurā apvienoti pārsteidzoši akrobātikas, dejas un teātra elementi. Uz skatuves izvietoti milzīgi ekrāni, kuros demonstrētās video projekcijas aizved skatītājus iespaidīgā industriālā pasaulē, kurā fantāzija provocē realitāti un kurā urbāno anonimitāti un vientulību iekrāso akrobātu priekšnesumu vieglums.

Radot izrādes vizuālo noformējumu, tās autorus iedvesmojusi Frica Langa filma „Metropole” (1926), Terija Giljama „Brazīlija” (1985), kā arī vairāki Franca Kafkas darbi.

 „Cirkopole” paredzēta kā robežšķirtne starp iztēli un īstenību, individualitāti un kolektīvismu, starp robežām un to pārkāpšanu. To raksturo gan izaicinājums cilvēka fiziskajām spējām, gan rotaļīgs un labsirdīgs humors.

“Izrādi vada dzīves poēzijas impulsi, cirka akrobātikas veiklība un gaisīgs, taču vienlaicīgi nopietns humors. Ienākt Cirkopolē nozīmē atlaist grožus un ļauties cerībai,” izrādes ideju skaidro trupas mākslinieciskais direktors Ženo Penšo.

Cirka trupa “Cirque Éloize” radusies 1993.gadā un šobrīd kļuvusi par vienu no mūsdienu cirka mākslas vadošajām trupām. 20 gadu laikā ar dažādiem šoviem cirka trupa uzstājusies vairāk kā 440 pilsētās, 40 dažādos projektos piesaistot vairāk nekā 100 mākslinieku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti