Kultūras ziņas

VEF fotoaparāta „Minox" mantinieki

Kultūras ziņas

Noskaidroti J.Vītola pianistu konkursa finālisti

Latvijas suvenīrs - lelle Baiba

LTV Kultūras ziņas: Kādus suvenīrus izvēlas tūristi?

Veicot improvizētu aptauju, Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu veidotāji noskaidroja, ka uzpirkstenis ar melno kaķi, dzintara krelles un rakstaini cimdi, ir tie suvenīri, kurus sev līdzi aizved ārzemju tūristi.

Skandināvi iecienījuši linu galdautus un salvetes, vācieši – kaklarotas, angļi – gredzenus, bet krievi – keramiku un cimdus! Daudz tiek pirkti arī magnētiņi, prievītes un auskari.

„Suvenīrs ir daļa no valsts, daļa no zemes, ko tu apmeklē..un ceļotāji, kuri brauc apkārt pa pasauli, viņi nopērk lellīti," stāsta māksliniece, zīmola „Latvju lietas" autore Ieva Dāboliņa.

Ievas auklējums ir kādreizējās rūpnīcas "Straume" ražojuma, daudzu mazu meitenīšu tā laika sapņu lelles – Baibas, mūsdienu „versija"!

„Mēs esam radījuši jaunu Baibu, tā ir pavisam jaunā kvalitātē, ar izšūtām villainēm, roku darinātiem vainadziņiem, adītām zeķītēm, un tā tiešām ir reprezentatīvs, skaists un arī dārgs Latvijas suvenīrs," norāda Dāboliņa

Tepat atrodamas arī vienkāršākas lellītes, taču tieši ielu suvenīros bieži pieļautās kļūdas – sajaukti novadu brunči un villaines, vainagu vietā prievītes, bijis iemesls radīt lelles īstos novadu tērpos.

„Tas uzreiz dod autentiskuma sajūtu tam cilvēkam, tātad, tas ir kaut kas reāls," saka māksliniece.

Tuvojoties Mārtiņdienai, Senās klēts salonā apskatāmas Ievas darinātās rotaļu lellītes, kuras māksliniece Sigita Krēsliņa apģērbusi par ķekatniekiem. Gaiļa maskai pozējis īsts gailis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti