Liepāju rotā ar Ziemassvētkus dekoriem, gaismas instalācijām un projekcijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Liepājā jau sāk parādīties pirmie Ziemassvētku rotājumi. Lai pilsētā radītu gaišu noskaņu, Ziemassvētku rotājumu ekspozīcija Liepājā turpinās vismaz divus mēnešus. Šogad pašvaldība bijusi taupīgāka, tāpēc nav gaidāmi īpaši pārsteigumi, bet vairāk uzmanības veltīts iepriekšējo rotājumu sakārtošanai.

Vides dizainers Kristaps Štobis no SIA „Uniq” ir viens no tiem liepājniekiem, kurš jau ilgāku laiku saistīts ar Ziemassvētku rotas veidošanu pilsētā – no rotājuma idejas līdz izpildījumam, kāds redzams pilsētā - tās ir gan gaismas instalācijas, projekcijas un dekoratīvie objekti. Šajā darbā tiek iesaistīti vismaz divdesmit cilvēki, kuri seko līdz lampiņu virtenēm un citiem objektiem.

Kaut arī šogad nebūs lielu jaunievedumu, papildinājumi tomēr gaidāmi. „Pamainīsim dekoru atrašanās vietas. Ja pērn tie, piemēram, bija pieci koki, tad šogad jau tie būs astoņi koki ar svētku iluminācijām,” stāsta Kristaps Štobis.

Pašvaldība šogad Ziemassvētku rotas veidošanai atvēlējusi nedaudz vairāk par 80 tūkstošiem eiro, kas ir mazāk nekā pērn. No jaunām iecerēm nācies atteikties, taču kopumā pilsētas rota atkal varēs priecēt gan pilsētniekus, gan viesus, spriež Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

„Jālabo iepriekšējo gadu rotājumi, kā arī jāveido jauni, jo Liepāja ir vēju pilsēta un rotājumi bieži vien tiek sabojāti, arī lampas mēdz izdegt. Divus mēnešus rotājumi jāuzrauga,” stāsta Ansule.

Pilsētas ielās drīz parādīsies arī krāšņais Ziemassvētku tramvajs, kas, lampiņu izgaismots, dosies cauri pilsētai. Lielākā daļa rotājumu atradīsies pilsētas centrā, taču daži elementi būs arī pilsētas nomalēs. „Eņģelis rotāsies pie Liepājas slimnīcas, lai arī cilvēki, kuri spiesti svētku reizes pavadīt pie ne tik labas veselības, var redzēt šo krāšņo eņģeli. Eņģelis būs arī Karostā. Varbūt nedaudz mazāk būs rotājumu nomalēs, bet būs,” saka pilsētas galvenā māksliniece.

Vides dizainers Kristaps Štobis aicina Liepājas uzņēmējus vairāk iesaistīties pilsētas rotas veidošanā un ar gaismu virtenēm vai kā citādi izdaiļot pilsētu tumšākajos ziemas mēnešos. Viņaprāt, Liepājā ir vairāki Ziemassvētku rotājumi, kurus ir vērts redzēt ikvienam, kas izvēlas apmeklēt pilsētu: „Man pašam patīk tās klasiskās lietas, kas Liepājā iegājušās jau kā pilsētas Ziemassvētku vizītkarte – tas noteikti ir Rožu laukums ar lielo Adventes vainagu, sveces un tiltiņu tam pāri. Ja nav būts Liepājā, tad ir vērts to redzēt. Arī pie Liepājas Universitātes sešus metrus augsto rotējošu eņģeļu karuseli, kuram iestrādāts muzikāls pavadījums.”

Krāšņo Ziemassvētku egli liepājnieki iedegs nākošās nedēļas nogalē – 30. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti