Rīta Panorāma

Operā Lieldienu laikā. Izcili muziķi no pasaules

Rīta Panorāma

Rīta panorāma joko

Intervija ar Gati Šļūku

Karikatūristam Gatim Šļūkam - grāmata un izstāde

Godinot izdevniecības "Lauku Avīze" izdotās karikatūrista Gata Šļūkas grāmatas "Karikatūras 2" atvēršanas svētkus, tirdzniecības parkā "Alfa" līdz 14.aprīlim apskatāma mākslinieka darbu izstāde. 

Izstādē apskatāmas vairāk nekā 70 mākslinieka veidotās karikatūras, kas sagrupētas vairākās tematiskajās līnijās - sports, televīzija, latviešiem raksturīgā sēņošana, kūla dedzināšana un svētku svinēšana, kā arī daudzas citas, tikai latviešiem raksturīgas tēmas un notikumi.

"Pēdējā laika notikumi pasaulē pievērsuši lielāku uzmanību karikatūristu darbam. Daudzi izsaka man līdzjūtību par smago darbu. Zīmēt karikatūras ir ļoti interesanti, un man ir prieks, ka daļa no pēdējos deviņos gados zīmētajām karikatūrām ir apkopotas šajā grāmatā," saka Gatis Šļūka.

"Lai radītu augstvērtīgu, oriģinālu darbu, tajā skaitā labu karikatūru, tam vajadzīgs talants. Gatim Šļūkam šis talants un prasme ir. Viņš ir viens no labākajiem Latvijas karikatūristiem un viņam ir daudz lielisku darbu. Ceru, ka cilvēkus iepriecinās un izsmīdinās gan gata grāmata, gan izstāde," norāda "Latvijas Avīzes" galvenā redaktore Linda Rasa.

Gatis Šļūka dzimis 1979.gadā Raunā. Viņa pirmā karikatūra publicēta žurnālā "Sakaru Vēstis" 1993.gadā. Viņš ir laikraksta "Latvijas Avīze" karikatūrists kopš 1998.gada. Gatis Šļūka ar panākumiem startējis vairākās starptautiskās izstādēs, kā arī saņēmis Latvijas Žurnālistu savienības balvu par 2011.gada labāko preses karikatūru. 2006.gadā iznāca viņa pirmā karikatūru grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti