Jauno simtgades monētu rotās desmitgadnieces Elizabetes Kanderes smaidošā saulīte

Svinīgā pasākumā Latvijas Bankā piektdien, 31.martā, tika prezentēts Grobiņas novadā dzīvojošās desmit gadu vecās Elizabetes Kanderes darbs. Zīmējums pārtaps Latvijai veltītā kolekcijas monētā, kuru izlaidīs 2018. gadā, kad Latvijas svinēs 100 gadu jubileju. Darbā attēlota smaidoša saulīte un uzraksts "Saules mūžu Latvijai!".

Latvijas Bankas ēkā marta pēdējā dienā atklāta bērnu zīmējumu konkursa "Mana Latvija" darbu izstāde un apbalvoti godalgoto darbu autori.

Latvijas Bankas prezidents, Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Rimšēvičs, uzrunājot konkursa dalībniekus un viņu vecākus, vēlēja, lai daudzi no konkursa dalībniekiem nākotnē kļūst ne tikai par mākslas studentiem, bet arī papildina monētu mākslinieku saimi. Bērni pierādījuši, ka spēj paveikt ļoti daudz.

"Visvairāk priecē, ka bērni ar saviem konkursa darbiem ir pirmie, kas pa īstam ieskandina Latvijas simtgadi," sacīja bankas prezidents.

Bērnu darbos galvenā tēma bija Latvija, kas izteikta caur dažādiem tēliem, piemēram, ģimeni, skūpstu, sirdi, valsts robežu, karogu, tautiskiem rakstiem u.c. Īpašais šā gada bērnu zīmējumu konkursā bija lielā digitālās vides ietekme uz autoru darbiem, akcentēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas locekle, māksliniece Sandra Krastiņa.

Zīmīgā sakritībā uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiek dienā, kad 70 gadu jubileju svin atjaunotās Latvijas Republikas "naudas dizaina tēvs", Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētāja vietnieks, mākslinieks Laimonis Šēnbergs.

Viņš ir līdzdarbojies atjaunotās Latvijas naudas zīmju – monētu un banknošu – tapšanā. Rimšēvičs, vēlot jubilāram veselību un darba sparu, akcentēja, ka Šēnberga nopelns ir Latvijas monētu izcilība un pasaulē novērtētā augstā kvalitāte.

Vēstīts, ka konkursā tika iesniegts rekordliels darbu skaits. Tajā piedalījās 6 742 bērni ar vairāk nekā 10 000 zīmējumu. Darbus vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija.

Pati Elizabete atzinusi, ka iedvesmu zīmējumiem smeļas pasakās.

Šis ir trešais Latvijas Bankas rīkotais bērnu zīmējumu konkurss monētu dizaina jomā. Pirmajā šādā konkursā uzvarēja tolaik 11 gadu vecā ludzāniete Guna Bārbale, un viņas zīmējums 2000. gadā nonāca uz Latvijas monētas UNICEF monētu programmā "Pasaules bērniem". 2008. gadā par konkursa "Mana sapņu monēta" uzvarētāju kļuva tolaik 6 gadus vecā rīdziniece Emīlija Adumāne ar darbu "Cūciņa", kas pārtapa kolekcijas monētā. Šajos konkursos tika iesniegti attiecīgi 4 000 un gandrīz 6 600 zīmējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti