Jau otro gadu norit festivāls «Vecpiebalga atver durvis»

Jau otro gadu Vecpiebalgā norit festivāls „Vecpiebalga atver durvis”, kura mērķis ir apliecināt Piebalgas kultūras tradīcijas un saliedēt novada cilvēkus.

Visas nedēļas garumā katrā no pieciem Vecpiebalgas pagastiem ir skatāmas teātra izrādes, koncerti, izstādes. Vecpiebalgas festivāla kulminācija būs sestdien ar lielizrādīšanos Alauksta ezera estrādē, kur vienuviet tiksies visu laiku izcilākie piebaldzēni.

Dažādajās izrādēs un pasākumos piedalās pazīstami aktieri un režisori, to vidū Uldis Anže un Varis Brasla. Abi atzīst, ka šīs vienkāršās patiesības, kas ir, piemēram, Kārļa Skalbes pasakā „Kaķīša dzirnaviņas”, mums ir svarīgas arī šodien. „Šīs patiesības ir pārlaicīgas, un viņas ir pietrūkušas un vienmēr pietrūks,” saka Anže. „Šīs vienkāršās patiesības, ka manta nerada laimi un laimi dara labi darbi – es domāju, jo biežāk tās atgādinās, jo labāk,” piebilst Brasla.

Un šī vieta, kas saistīta ar pašu autoru, piedod citu noskaņu izrādei. Anže atgādina, ka tepat ir Skalbes kaps.

Tāpat pavisam cita līdzi dzīvošana ir Rūdolfa Blaumaņa Kristīnei un Edgaram, jo šoreiz dekorāciju vietā īsta muiža – Dzērbenes pils. Skatītājiem izrādes norisei nākas sekot līdzi tiešā nozīmē - gan dodoties uz vešerienes istabiņu, gan barona salonu, gan arī uz pils parku, kur notiek zaļumballe.

Novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde – Andersone atzīst, ka šis festivāls ir nevien tāpēc, lai apliecinātu Piebalgas kultūras tradīcijas, bet arī saliedētu novada cilvēkus. Savukārt rakstniece Inguna Bauere, kas ir veidojusi libretu muzikālajai izrādei Skalbes muzejā un rakstījusi tekstu lieluzvedumam, atzīst, ka šis festivāls vispirms ir apliecinājums latviskumam.

Sestdien Alauksta ezera estrādē festivāla lieluzvedums jeb kā piebaldzēni saka - lielizrādīšanās, kurā satiksies visu laiku diženākie piebaldzēni, kam dzīvē nav nācies satikties, jo viņi dzīvojuši dažādos laikos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti