4. studija

«100 gadus lapas ir dzītas...» ciklā - Tilgaļu dižakmens

4. studija

Audžuģimene, kas viesojusies Prezidenta pilī

Pirms muzikālā šova «Mana dziesma» - stāts par grupu Remix

Grupas «Remix» fenomens – humora izjūta un atraktivitāte

Sestdien, 5.novembrī, Latvijas Televīzijas muzikālajā spēle „Mana dziesma” būs veltīta grupai „Remix”. Mūzikas pazinējs Armands Rušenieks „Remix” nosaucis par vienu no Latvijas profesionālākajām grupām, taču pats svarīgākais - grupa ir ar labu humora izjūtu.

„Pie laika”, „Dzeltenās kurpes”, „Komunālais blūzs” - tautai tik iemīļotās kompozīcijas pieder nevienai citai grupai kā „Remix”.

„Remix” ir latviešu mūziķu grupa, kas dibināta 1985.gadā pēc Latvijas Radio galvenā mūzikas redaktora Raimonda Paula iniciatīvas. Grupas „Remix” dalībnieks Aivars Hermanis atceras, kā reiz maestro pie viņa pienācis un teicis, ka vajag nodibināt grupu.

„Tai laikā tas izklausījās pēc fantastikas,” saka Hermanis.

Grupas dalībnieks Uldis Marhilēvičs atzīst, ka grupas dibināšanās laiks bija viens no viņa labākajiem dzīves periodiem:

„„Remix” bija pilnīgs, koncentrēts. Nebijām tāda ilga grupa tajā laikā, kādus piecus vai sešus gadus. Bet ziniet - katra diena bija piepildīta!"

Mūzikas pazinējs Rušenieks ir pārliecināts, ka „Remix” ir visu laiku profesionālākā grupa Latvijā: „Manuprāt, viens no viņu fenomeniem ir humora izjūta un atraktivitāte. Ar profesionālismu nekad mīlēts nekļūsi. Un tik asprātīgi cilvēki kā viņi - katrs pa savam un kopā veidoja kolosālu kolektīvu, kas podus gāzuši.

Lai man piedod „Prāta vētra” un „Labvēlīgais tips” - viņiem vēl tālu līdz „Remix” podiem.”

Gāztie podi viesnīcās, leģendas par pazudušajiem skapjiem un pārvietotajām palmām... Bijis pat tā, ka kāds no grupas biedriem tiek aizmirsts kādā degvielas uzpildes stacijā.

„Mēs? Vai mēs Igo aizmirsām? Nu, kā var teikt? Ja visi izkāpj no autobusa, izdara savas lietas, iekāpj atpakaļ un visi brauc prom... Tātad mēs viņu neaizmirsām - viņš aizmirsa autobusu,” nosmej Marhilēvičs.

Kopš Igo uzvaras Vissavienības jauno dziedātāju konkursā “Jūrmala ‘86” grupa bija viena no pieprasītākajām latviešu grupām Krievijas mūzikas tirgū. Lielākoties „Remix” uzturējās un strādāja ārpus Latvijas - Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, bet visvairāk - Krievijā un citās bijušās Padomju Savienības republikās.

Savukārt dziedātājs, grupas fans Miks Dukurs atzīst, ka bērnībā, izdzirdējis Igo dziedājumu, nodomājis, ka viņam arī tā vajag dziedāt. Viņš, būdams mazs zēns, kāpa uz lielās skatuves un izpildīja savu elku dziedāto kompozīciju „Dzeltenās kurpes”. Viņš ar vecākiem mājās nopūtis kurpes no melnām uz dzeltenām, jo viņam vajadzēja visu kā grupai „Remix”.

„Tie ir mani pirmie soļi mūzikā. „Remix” ir mans sākums,” norāda Dukurs.

Pagājušajā gadā ar plašu vērienu grupa „Remix” svinēja savu 30 gadu jubileju.

„Jauki sanākt kopā, atcerēties jaunību un hitus, ar ko mēs kļuvām slaveni. Visnotaļ jauks pasākums. Nospēlējām sešus labi apmeklētus koncertus kopā ar Liepājas simfonisko orķestri.” saka Hermanis.

Grupas „Remix” daiļrade jau sestdien, 5.oktobrī, ļoti aizrautīgā spēlē - ''Mana dziesma''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt