FOTO: «Viens ciems, visa Latvija» - Apes Cepļa kalns un Dubļu ērglis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Apes Cepļa kalns ir vieta, no kuras tapušas daudzas senās pastkartītes ar raksturīgo mazpilsētiņas skatu. LTV projekta “Viens ciems. Visa Latvija” otrā komanda devās iepazīt šo kalnu. Tuvējās apkārtnes dubļos galvenais varonis, rakstnieks Pauls Bankovskis meklē mūsdienīgu stāstus un tiekas ar "Dubļu ērgli”. Projekta “Viens ciems. Visa Latvija” turpina atainot mūsdienu Latviju, iepazīt cilvēkus un izcelt viņu veikumu Latvijas mērogā, palīdzot attīstīt jaunradi latviešu literatūrā un dramaturģijā.

Kā mums izdevās noskaidrot 

no vietējiem iedzīvotājiem, 

daudzas no senajām pastkartēm 

ir uzņemtas

 no Cepļa kalna. 

Devāmies meklēt šo vietu.

Šobrīd no virsotnes 

Api redzēt nevar.

"Čaikas" motors, traktora riteņi un kravas mašīnas tilti. 

Ciemos pie vienas no četrām Apes autosporta komandām, 

kas startēja arī Trofi reida "Dubļu ērglis” sacensībās, ko vērojām klātienē.

Mazajā pilsētā varētu būt 

Latvijā lielākais autosporta entuziastu skaits attiecībā pret iedzīvotāju skaitu.

Intervija ar “Alūksnes Ziņām”.

Apes “ {..} centra mājās bija ierīkoti veikali, tā ka bija “jābrīnās, kur tiem visiem radās pircēji.” (Elīna Zālīte “Agrā rūsa”). 

Pauls Bankovskis

Dzimis Cēsīs, uzaudzis Līgatnē, skolā gājis Siguldā, tagad dzīvo Rīgā. Vairāku stāstu krājumu, romānu un filmu scenāriju autors, čakli raksta gan drukātajai, gan nedrukātajai presei. Interesējas par dzīvo un nedzīvo dabu. Jaunākais romāns "18", kas iznācis apgāda Dienas grāmata sērijā "Mēs. Latvija. XX gadsimts" ir veltīts Latvijas valsts nodibināšanai un valstiskuma idejas noslēpumainajai dabai. Šobrīd strādā pie stāstu krājuma lieliem bērniem, kas būs mēģinājums jauniem cilvēkiem no neparasta skatu punkta pastāstīt par pašiem traģiskākajiem mūsu 20.gadsimta vēstures notikumiem.

Pauls Bankovskis dzimis Cēsīs, uzaudzis Līgatnē, skolā gājis Siguldā, tagad dzīvo Rīgā. Vairāku stāstu krājumu, romānu un filmu scenāriju autors, čakli raksta gan drukātajai, gan nedrukātajai presei. Interesējas par dzīvo un nedzīvo dabu. Jaunākais romāns "18", kas iznācis apgāda Dienas grāmata sērijā "Mēs. Latvija. XX gadsimts" ir veltīts Latvijas valsts nodibināšanai un valstiskuma idejas noslēpumainajai dabai. Šobrīd strādā pie stāstu krājuma lieliem bērniem, kas būs mēģinājums jauniem cilvēkiem no neparasta skatu punkta pastāstīt par pašiem traģiskākajiem mūsu 20. gadsimta vēstures notikumiem.

#ViensCiems

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti