«Cēsis 810» rotās 2155 cēsnieku šūti karodziņi

Cēsu pilsēta savos desmitgades lielākajos svētkos, “Cēsis 810”, rotāsies ar 2155 karodziņiem, kurus šuvuši paši cēsnieki un pilsētas draugi, informē Cēsu novada pašvaldībā.

Karodziņu šūšanā iesaistījušies ļoti daudz cēsnieku un Cēsu draugu, ģimenes. Ļoti aktīvi bijuši skolēni, izglītības iestāžu darbinieki, īpaši bērnudārzi, dažādu uzņēmumu darbinieki, seniori un Cēsu biedrības. Karodziņus šūdinātāji sūtījuši arī pat pa pastu, piemēram, no Vācijas un Zviedrijas.

Karodziņu tūkstoši sašūti košās virtenēs, kas rotās pilsētu, un katra karodziņa autoram būs iespēja atrast savu darinājumu svētku laikā. Pašlaik sākti darbi, rotājot Cēsu galveno vecpilsētas ielu – Rīgas ielu. Karodziņi būs izkārti arī Rožu laukumā, Maija parkā un citviet.

Arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis veltījis apsveikumu Cēsīm pilsētas 810 gadu jubilejā, parakstot īpašu svētku karodziņu. Apsveikumā prezidents raksta “Caurvijot 810 gadu bagāto pilsētas vēsturi un tās dinamisko attīstību, novēlu spodrināt pilsētas vārdu arī turpmāk!"

Kā ziņots, Cēsu 810 gadu jubilejas svētki notiks no 22.jūlija līdz 24.jūlijam. Tas būšot nacionāla mēroga kultūras pasākums, kura tapšanā roku varēs pielikt ikkatrs cēsnieks. Pilna programma pieejama novada mājaslapā www.cesis.lv.

Pērn Cēsu svētkos viesojās lielākais apmeklētāju skaits kopš 2006.gada. Kopumā Cēsu 809.jubileju svinēja vairāk nekā 25 000 cilvēku. Paredzams, ka šogad šis skaitlis varētu būt krietni lielāks un pat dubultoties, lēš pašvaldībā.

Cēsis dibinātas 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti