Dienas ziņas

Lieldienu ēdienu receptes no paaudzes paaudzē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lieldienas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Brīvdabas muzejā Lieldienās danči, šūpošanās, olu krāsošana un ripināšana

Īsteni tautiskā garā Lieldienas svinētas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, kur varēja izšūpoties lielās un mazās šūpolēs, krāsot un ripināt olas, izgatavot māla svilpauniekus un piedalīties vēl ļoti daudzās citās izdarībās. Jautrai noskaņai muzicēja un uz rotaļām aicināja folkloras kopas.

Vēsajā, bet saulainajā laikā svinēt uz Brīvdabas muzeju plūda straumēm, sevišķi daudz kuplu ģimeņu ar bērniem. Kā magnēts bērnus pievelk šūpoles. Kāda ģimene bija ieradusies sešu cilvēku sastāvā, un bērni visi pa kārtai šūpojās.

Dažādi dabas materiāli sagādāti arī olu krāsošanai turpat Brīvdabas muzejā. Arī pie garā olu rotāšanas galda pāri visam skanēja bērnu čalošana. Dažas ģimenes krāsošanas rituālu sākušas jau sestdien, turpināja arī Lieldienās, jo kā nekā rezultāts katru reizi ir cits.

Apmeklētāji arī nodevās rotaļām, olu ripināšanai, un pat vismazākajiem galvenās Lieldienu tradīcijas bija zināmas. “Šorīt mēs olas kāvām. Olu kauja bija. Dēlam ļoti patīk,” stāsta Janīna.

Citi pavasara atnākšanu svinēja jestros dančos.

Un arī tam šajā dienā ir nozīme. “Ja mēs esam kustībā, tas nozīmē arī dabā viss ir kustībā. Principā mums ir jāsavienojas ar dabu. Ja mēs būsim harmonijā ar dabu, tad viss izdosies. Tāda tā galvenā nozīme ir,” stāsta folkloras kopas “Kokle” vadītāja Dina Liepa.

Viņa arī atklāj kādas retākas tradīcijas, par ko daudzi nezina: “Tā varētu būt mutes mazgāšana avotā no rīta. Strautiņš, kurš tek pret sauli. Līdz ar to tu iegūsti veselību. Tad ir tāds, kas vēl nav visiem varbūt pieņemams, jo ir jāceļas pirms četriem no rīta. Pēc tam visa diena ir pilnīgi saulaina, ja arī saule nespīd.” Šo tradīciju vēl var izmēģināt Otrajās Lieldienās.

Tāpat pirmdien Brīvdabas muzejā varēs baudīt ļoti līdzīgu Lieldienu pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti