Balodis jautā: Kā izvairīties no stresa?

Ķīnieši atkal pārsteidz pasauli ar savu produktivitāti, Anglijas universitātēs cīnās ar stresu, noziedznieks pasmejas par policiju un nonāk cietumā, bērni ēd sešus gadus vecu gaļu un latviešu nebēdnības hokeja čempionātā - par to visu pieci.lv rubrikā “Baldis jautā”. Rubrikas autors Valters Slava ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kā izvairīties no stresa pirms eksāmeniem?

Ar diezgan savdabīgu studentu nomierināšanu ir nākusi klajā Lankašīras Centrālā universitāte Lielbritānijā, piedāvājot saviem studentiem par ziedojumiem apmeklēt kucēnu istabu un pavadīt laiku ar mīlīgajiem mājdzīvniekiem, tādējādi aizmirstot par visām negatīvajām emocijām, kuras radījuši lielie pavasara noslēguma eksāmeni. Kucēnu istabas akcija ir tikai daļa no organizācijas “Palīdzība pret stresu” rīkotajiem pasākumiem.

Organizatori uzsver, ka ieguvēji būs ne tikai nemierīgie studenti, bet arī kucēni, kuriem šāda saskarsme ar cilvēkiem nākšot par labu viņu tālākai attīstībai.

Vai atkal jauns rekords?

Pasauli pārsteigusi kāda Ķīnas būvkompānija, kura ir uzcēlusi Hunanas pilsētā 57 stāvu debesskrāpi tikai 19 dienās. Jaunais debesskrāpis atrodas Čangašas reģiona galvaspilsētā Hunanā un tajā ir jau ierīkoti 800 dzīvokļi un darba vietas 4000 cilvēkiem. Būvkompānija, ceļot augstceltni, izmantoja jau gatavus blokus, izbūvējot trīs stāvus dienā. Būvniecības procesā tika iesaistīti 1200 darbinieki un būvdarbi noritēja bez apstājas. Kompānija vēlas turpināt savu iesākto ražīgumu un uzcelt 220 stāvu ēku trijos mēnešos.

Cerams, ka ātrais būvniecības temps nekādā gadījumā neietekmēs celtņu kvalitāti.

Kuram muļķīgs joks izmaksās pamatīgu sodu?

Lielu kļūdu pieļāva 23 gadus vecais Levi Charles Reardon, kurš pašlaik ir arestēts. Kāds viņa draugs, redzot bildi portālā "Facebook", kur vietējā policija lūdz sabiedrības palīdzību noziedznieka atrašanā, atpazinis Levi un iekomentējis to, kā arī publicējis vainīgā profilu. Pats vainīgais Levi Charles Reardon tikai pasmējies par joku un piespiedis “like” pogu, it kā paņirgājoties par policiju. 

Vīrietis neaizdomājās par to, ka policijai, kura pagaidām par viņu zināja, tikai kā viņš izskatās, tādējādi norādīja gan savu vārdu, uzvārdu, gan dzīvesvietu.

Sava neveiklā klikšķa dēļ vīrietis jau kopš piektdienas atrodas ieslodzījumā un, visticamāk, tur pavadīs krietnu laiku, jo apsūdzēts par vairākām zādzībām.

Kurš nonāca meklēšanā?

Šķiet, ka cilvēkus meklē tikai tad, kad viņi ir pazuduši vai pastrādājuši ko nelikumīgu. Šo pieņēmumu ir apgāzis kāds ASV Kalifornijas štata iedzīvotājs, kura meklēšanā ir iesaistījušies daudzi. Vīrietis ir pilnībā bez vainas, drīzāk vainīga jūtas vietējā benzīntanka vadītāja. Vīrietis benzīntankā ir iegādājies loterijas biļeti un laimējis it kā 75 dolārus, kurus arī uzreiz saņēmis, bet pēc biļetes rūpīgas apskates darbinieki secinājuši, ka pārdevējs nav pamanījis nullītes un vīrietis ir laimējis 75 000 dolārus. Šobrīd vīrietim ir doti seši mēneši laika, lai ierastos benzīntankā un saņemtu savu godam nopelnīto laimestu.

Ko ēd bērni skolās Anglijā?

Ar diezgan šokējošiem rezultātiem pagājušās nedēļas beigās nākušas klajā Lielbritānijas amatpersonas pēc kārtējām sanitārās un pārtikas pārbaudēm vietējās skolās. Pārbaudes laikā īpaši negatīvi izcēlusies Džozefa Rodžera pamatskola, kur  izrādījās bērni tiek baroti ar sešus gadus vecu cūkgaļu. Gaļa visus šos gadus ir bijusi sasaldēta, tāpēc pagaidām nav zināms, vai tā ir bijusi bojāta, un pagaidām arī neviens bērns vai viņu vecāki nav sūdzējušies. Kā taisnojas skolas direktors Stīvs Starnes, gaļa pirms došanas bērniem ir rūpīgi pārbaudīta un nav atrasts nekas kaitīgs, tāpēc arī gaļa pagatavota bērniem.

Kā uzvedas latvieši pasaulē?

Kaut Pasaules čempionāts hokejā tikko kā sācies, latviešu fani jau paspējuši iekulties dažādās nepatikšanās. Čempionāta spēlē, kur Latvijas izlase sacentās ar Čehijas valstvienību, latviešu faniem ar bungām palūgts pamest hokeja arēnu, jo lielās bungas traucējot pašmāju faniem. Latvieši ir lielā neizpratnē, jo spēlē pret Kanādu apsargi nav iebilduši pret bungas izmantošanu un norādījuši, ka problēmu nebūšot arī turpmāk. 

Tāpat Latvijas izlases līdzjutēji iedomājušies, ka Prāgā sabiedriskais transports ir bezmaksas un nav iegādājušies biļetes, par ko arī sodīti pēc pilnas programmas.

Daži Latvijas izlases līdzjutēji sodīti arī par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.         

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti