Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talka Abgunstes muižā

Ar SUP dēļiem pa Aģes upi

Ar SUP dēļiem izmēģina Aģes upes līkumus

Vairāki jaunieši Vidzemē ar SUP dēļiem izmēģinājuši Aģes upes līkumus. Aģe ūdentūristiem ir mazāk pazīstama, tāpēc nolemts doties ekspedīcijā tieši pa šo upi. Jaunieši vēlējušies brīvās dienas pavadīt aktīvi un arī izmēģināt ko jaunu, jo iepriekš pa upēm braukuši vien laivās.   

Brauciena rīkotāja Dace Damberga stāsta, ka pati uzaugusi Aģes upes krastā. Viņas aizraušanās ir laivošana, un vienmēr domājusi, ka vajadzētu izbraukt arī pa šo nelielo savas dzimtās puses upīti. Dace ievietoja aicinājumu sociālajos tīklos un atsaucās 10 aktīvas atpūtas cienītāji, daži gan palika pie pārbaudītām vērtībām - laivām, bet lielākā daļa piekrita idejai braukt ar SUP dēļiem.

“Ar aktīvu dzīvesveidu aizraujos, man patīk visādi sporta veidi, šis vēl nebija mēģināts, tad iespēja izmēģināt,” stāsta brauciena dalībnieks Toms Vāvere.

Arī Damberga norāda, ka aizraujas ar aktīvu dzīves veidu, dodas pārgājienos, izbauda dabu, jo pašai patīk pie tās būt.

Braucienam līdzi juta arī Daces tētis. Viņš stāsta, pavasaris lielākoties arī ir vienīgais piemērotais laiks, lai pa Aģi laivotu. “Pašreiz ūdens līmenis ir jau nokrities, pavasarī upe ir gandrīz līdz krastiem,” stāsta lēdurdzietis Arnis Dambergs.

Aģes sākumposms ir tīrīts, taču lielākā daļa ir atstāta pašas dabas ziņā, upe dažviet aizaugusi, ar smilšu sanesumiem un sakritušiem kokiem. “Populārākais tieši ir maršruts, pēdējie kilometri, kas ietek jūrā iekšā. Sākumposms pat nav nekur aprakstīts, tāpēc mēs izbraucam. Sabildēsim pa ceļam, kā izskatās šī upe, lai arī pārējie zina, kas tad ir Aģes upē pa ceļam līdz tai jūrai, nevis tikai pašas beigas, jūras posms,” norāda Damberga.

Tieši šis pēdējais posms jauniešiem palika neizbraukts, līdz tumsai izdevās pievārēt 30 kilometrus. Dace pēc tam saka - brauciens bijis arī lielisks saliedēšanās pasākums, jo šķēršļu ceļā bijis gana un viens otram palīdzējuši tos pārvarēt. Nu tikai jāieplāno, kad visiem atkal sapulcēties, lai nobrauktu atlikušos 10 kilometrus līdz jūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt