Dienas ziņas

Saeima sāk vērtēt nākamā gada valsts budžetu

Dienas ziņas

Muitas Kinoloģijas dienestam top suņu apmācības bāze

Ķirbju dižošanās Kuldīgā

Sver, mēra, apbrīno un priecājas - Kuldīgas pusē tiekas «Ķirbju svētkos»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Svēra, mērīja, apbrīnoja un priecājās – šāda gaisotne sestdien valdīja Virkas muižas dārzā Kuldīgā. Te pirmo reizi sarīkoti "Ķirbju svētki", kuros noskaidroti arī dižākie ķirbji. To izaudzēšanā liela nozīme ir arī laikapstākļiem. Šī gada sausums tiem neesot bijis pa prātam. 

Uz aicinājumu dalīties ar dārzā izaudzētajām košajām rudens rotām - ķirbjiem – atsaucies ne viens vien ķirbju audzētājs no Kurzemes. Un tā Kuldīgā esošās Virkas muižas dārzā acis priecē ap 50 pasaulē lielāko ogu, 11 no tiem – dižķirbji, no kuriem visdižākā titulu iegūs vissmagākais.  

"Man pašai patīk darboties pa dārzu. Pašai izauga neliels daudzums ķirbju, es domāju, kāpēc neuzrīkot tādu ķirbju atrādīšanos Kuldīgā, Kurzemē,"

pastāstīja Virkas muižas pārstāve Līga Veide.

Daļa dalībnieku jau ir ar pieredzi šādās dižķirbju sacensībās, mērojoties spēkiem ķirbju čempionātā Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Neimaņu ģimenei no Kurmāles pagasta joprojām pieder smagākā ķirbja rekords. 2018. gadā izdevās izaudzēt 574 kilogramu smagu ogu. Šogad gan rezultāts ir pieticīgāks.

"Šogad ķirbji izdarīja visu paši. Neviens viņiem nevarēja palīdzēt, bija karsti, katastrofāls laiks. Jāsaka tā - kas nu izaudzis, izaudzis," izteicās dalībniece Gundega Neimane.

Tālāko ceļu uz Kuldīgu mērojusi Kuzmicku ģimene no Bikstu pagasta. Viņiem bijis pērn smagākais ķirbis - 226,5 kilogrami.

Guntis Kuzmickis pastāstīja, ka ķirbju audzēšana vajadzīgas dažādas lietas: "Gan siltums, gan mitrums, gan pamēslot. Bet, pirmkārt, ir vajadzīga šķirnes sēkla, lai izaugtu tik liels."

Ķirbju svēršana un pārvietošana tika uzticēta Kuldīgas spēkavīriem. 

"Smaguma ziņā nav smags, bet nav parocīgs. Mēs to nedarām ikdienā. Pirmo reizi, bet interesanti," iespaidos dalījās spēkavīrs Māris Rozentāls.

Ķirbju svētkos Virkas muižā smagākais ķirbis - 216 kilogramu - bija izaudzēts Skrundā. Arī milzu ogas izaudzētāji - Badovsku ģimene - ne reizi vien piedalījusies šādās sacensībās.

"Katru gadu jau tas tā ieietas, ka iestādi kādu lielo. Kāds izaug, tāds izaug. Nepiestrādājam tā milzīgi," sacīja Gatis Badovskis.

Lielo ogu audzētāji atzina, ka dižākie skaistuļi pietaupīti ķirbju čempionātam Rīgā, kas notiks nākamnedēļ. Savukārt šos ķirbjus Virkas muižas dārzā varēs aplūkot nedēļu, pēc tam tie kļūs par maltīti vairāku Kurzemē esošu mini zoodārzu iemītniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti