VIDEO: Pedagogu attieksme gandrīz sagrāva bērna mentālo veselību

"Saņēmu zvanu no latviešu valodas skolotāja ar jautājumu: “No kuras skolas jūs atnācāt? Jūsu bērns ir tā kā tāds suņuks iedzīts stūrī",” ar asarām acīs rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Linda. Līdz piecu gadu vecumam viņas dēls nerunāja. Ārsti uzstādīja diagnozi – disleksija, un Linda ir sastapusies ar lielu nežēlību no skolotāju puses par šo dēla diagnozi. Vairākus gadus nācās cīnīties par viņa tiesībām.

Linda uzskata, ka šobrīd pedagogi nepamatoti ir iecelti neaizskaramo cilvēku kastā: par viņiem neviens nedrīkst izteikt nevienu komentāru. Nedrīkst neko viņiem aizrādīt. Nedrīkst neko jautāt, jo viņi ir pārguruši, izdeguši, un viņi ir ļoti aizskarti. 

Bērnam disleksija izpaudās tādā veidā, ka, piemēram, teikumu lasot, viņš varēja pārskriet kādam vārdam vai kādu vārdu izlasīt nepareizi. Vecāki darīja visu iespējamo, lai palīdzētu, – veda pie logopēdiem, sūtīja uz peldēšanu, lai attīstītu mutes muskulatūru. Papildus strādāja mājās, ņēma privātus pedagogus, lai bērns varētu integrēties citu bērnu sabiedrībā un viņš būtu tāds pats kā visi pārējie. Tomēr lielākie pārmetumi nāca no pedagogu puses, kuri nevēlējās ar šādu bērnu strādāt, jo bija iespēja piešķirt speciālo kodu un aizsūtīt skolnieku uz atviegloto programmu, kur ar viņu strādātu jau citi pedagogi.

"Vislielākais pārsteigums man bija, kad pedagogs man pajautāja – kāpēc jūs savam bērnam sakāt, ka viņš ir gudrs? Kāpēc jūs viņu maldināt?"

Lindai nācās par savu naudu vērsties pie speciālistiem veikt testus, lai pārliecinātos, ka viņas bērns atbilst pamatprogrammas standartiem. Testi  apliecināja, ka viņš ir gudrāks par saviem vienaudžiem, taču pedagogi to nevēlējās saskatīt. 

Par kuru skolu ir šis stāsts, mēs apzināti neminam, lai gan Linda to neslēpa. Šī raidījuma formāts paredz vienas puses uzklausīšanu - nedodot iespēju skolai stāstīt savu versiju.

Pēdējais piliens bija, kad skolas psihologs ar skolotāju vērsās pie Lindas ar pārmetumu, ka bērnam ir psiholoģiskas problēmas ģimenē. Dokumentus par aiziešanu no skolas Linda parakstīja ārā uz soliņa, jo viņai bija liegums ienākt skolas telpās.

Šobrīd bērns mācās tālmācības skolā. Jūtas priecīgāks un atvērtāks pret sabiedrību. Bet galvenais, ko uzsver Linda – zēnam ir prieks mācīties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt