Tipiski ātro kredītu stāsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Devīto kredītu atdot nevarēja
Pirmo reizi no ātro kredītu devējiem Māris aizņēmās krīzes gados. Viņš piereģistrējās vienā no kredītdevēju mājaslapām un iesniedza pieteikumu aizdevuma saņemšanai. Sākumā viņš aizņēmās mazākas naudas summas - līdz pāris simtiem latu. Viņš kredītus ņēma regulāri, pāris gadu laikā aizņemoties deviņas reizes. Astoņus no šiem aizdevumiem Mārim veiksmīgi izdevās nomaksāt.
Savukārt ar devīto kredītu viss negāja tik vienkārši un neilgā laikā 500 latu kredīts pārtapa par trīs reizes lielāku parādu. Atsaucoties uz līgumu, kas noslēgts Mārim reģistrējoties aizdevēja mājaslapā, uzņēmums pēc noteikta termiņa pieprasīja atmaksāt jau vairāk nekā 1500 latus. Līdzās galvenajam parādam Mārim nācās maksāt arī 200 latus procentos, 50 latu komisijas maksu un gandrīz 800 latu lielu līgumsodu.

Pirms reģistrēties, vienmēr rūpīgi izlasi līgumu un katru reizi, kad aizņemies, pārliecinieties, kādi noteikumi Tev tiek piedāvāti. Pirms ņemt jaunu kredītu, pārleicinies, cik liela ir gada procentu likme un kāds ir līgumsods gadījumā, ja aizņēmumu neatdod laikus. Ātros kredītus noteikti nav izdevīgi ņemt, ja Tu plāno to atdot ilgākā laikā. Izvērtē savas fiansiālās iespējas un izdomā, kā rīkosies, ja nepagūsi atmaksāt noteiktajos termiņos.


Kad bankas vairs nedeva
Alīna regulāri aizņemas vairāku tūkstošu latu kredītus jau kopš 2005.gada. Sākumā viņa tos ņēma bankās un pakāpeniski mēģināja atmaksāt. Taču tad ar parādu atdošanu vairs neveicās tik raiti. Uz to brīdi viņai bija uzkrājušies neatmaksāti kredīti par 35 tūkstošiem latu, bet kopā ar procentiem un līgumsodiem atdodamā summa izauga līdz teju 50 tūkstošiem latu. Lai gan Alīnai bija sakrājušies šie parādi, viņai aizdot piekrita kāda no ātro kredītu firmām, kurā viņa aizņēmās pāris tūkstošus latu. Bet arī šo aizdevumu laikus neizdevās atdod un uzņēmums uzskaitīja soda procentus.

Ja Jums ir uzkrāti parādi pie citiem kredītdevējiem un neesat droši par savām finansiālajām iespējām tos atdot, tad “ātrie kredīti” nebūs labākais risinājums. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs norāda, ka ātro kredītu firmu piedāvātie procenti pārsvarā ir lielāki nekā kredītiem bankās. Līdz ar to šāds aizņēmums īsā laikā var strauji izaugt par krietni lielāku parādu.


Trīs reizes vairāk
Ludmilai aizņēmās 60 latus vienā no ātro kredītu mājaslapām. Viņai to neizdevās atdot termiņā, kas bija paredzēts līgumā. Rezultātā Ludmilas parāds no 60 latiem izauga līdz 180 latiem. Atsaucoties uz noteikumiem, kuriem Ludmila piekrita, reģistrējoties mājaslapā, uzņēmums no viņas pieprasīja 60 latus kā procentus un tikpat daudz kā līgumsodu.
Tieši tāpat gadījās Valdim, kurš no šī paša uzņēmuma aizņēmās 200 latus, kas bija jāatdod divos mēnešos. Pretēji plānotajam, Valdim neizdevās atmaksāt naudu noteiktajā laikā, un aizdevējs viņam uzskaitīja procentus un līgumsodu. Tagad Valdim jāatdod trīs reizes lielāka summa - 600 lati.

Pirms piekrist aizdevuma noteikumiem, rūpīgi izlasi piedāvātos nosacījumus un izvērtē savas iespējas naudu atdot laikā. Pārliecinieties, cik liela ir gada procentu likme un kāds ir līgumsods. Šie nosacījumi būs ļoti svarīgi tad, ja aizdevumu Tev neizdosies atdod līgumā paredzētajos termiņos. Ātros kredītus nav izdevīgi ņemt, ja Tu plāno to atdot ilgākā laikā. 

No bankām pie ātrajiem kredītiem
Savus pirmos kredītus Daina ņēma bankās, taču gana ātri tapa skaidrs, ka noteiktajos termiņos pilnībā tos atdot neizdodas. Ar sūdzībām par parādu neatdošanu bankas vairākkārt vērsās tiesā pret Dainu. Tajā brīdī bankām viņa bija parādā sešus tūkstošus latu. Tomēr sieviete joprojām vēlējās aizņemties un, neraugoties uz neatdotajiem parādiem un tiesvedībām, Dainai aizdot piekrita vairāki ātro kredītu uzņēmumi. Taču arī tur aizņemtās summas nomaksāt neizdevās. Tagad līdzās parādam bankām, Dainai arī jāatdod vēl vairāk nekā divi tūkstoši latu ātro kredītu aizdevējiem. No šīs summas galvenais parāds ir nedaudz vairāk puse, pārējais jeb tūkstots latu ir aizdevuma procenti un līgumsods.

Pirms aizņemties ātro kredītu firmās, rūpīgi izlasi līgumu un piedāvātos noteikumus. Pārliecinies, ka saproti tos, īpašu uzmanību pievēršot gada procentu likmei, līgumsodiem un nomaksas termiņiem. Mēģini izsvērt, vai spēsi atdod aizņēmumu un, ja to nevarēsi izdarīt laikus, cik lietas summas būs jāatmaksā vēlāk.

*Visos gadījumos stāstu varoņu vārdi ir mainīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti