Sarkaņu baznīcā Vasarsvētkos ir īpaša noskaņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau svētdien tiks svinēti trešie nozīmīgākie svētki uzreiz pēc Ziemassvētkiem un Lieldienām kristiešu liturģiskajā gadā – Vasarsvētki. Rēzeknes novada Sarkaņu baznīcā tie izsenis tiek atzīmēti īpaši, tā kā uz šo seno svētvietu jau sestdienas vakarā Svētā Gara nolaišanās svētkus ieskandināt sanāks svētceļnieki no tuvākas un tālākas apkārtnes.

„Parasti svētceļinieki tiek sagaidīti ar zvanu skaņām... ” stāsta gandrīz 80 gadus vecā Sarkaņu iedzīvotāja Vanda Saukāne, kas kopā ar vīru jau daudzus gadu desmitus piekalpo Sarkaņu Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas katoļu baznīcā. „(..) Sabrauc ļoti daudz ļaudis gan no Rīgas, gan no visas pasaules. Dažā baznīcā vietas nav pat dārzā,” saka Saukāne.

Rēzeknes novada Sarkaņu ciemā esošā nelielā baznīca, iespējams, ir otrs populārākais svētceļnieku galamērķis uzreiz pēc Aglonas, jo izlūgt Dieva palīdzību uz šejieni ik gadu dodas vairāki simti svētceļnieku.

„Vasarsvētkos Sarkaņos ierodas svētceļinieki no Rīgas, Ludzas (..) gan no tuvākām, gan no tālākām draudzēm. Sarkaņi jau tāda klusa vieta – tāda nepamanāma vieta, bet nu tas pulciņš pieaug ar katru gadu – brauc gan ģimenes, gan pa vienam,” stāsta draudzes prāvests Andris Jonāns. „Kā svētceļojuma vieta Sarkaņi ir minēti jau no 16.gadsimta otras puses. Vasarsvētki Sarkaņu baznīcā līdz šai dienai ir draudzes svētki,” viņš piebilst.

Daudzās cilvēku pateicības par izdziedināšanu atklājas īpašās vietās zem Dievmātes svētgleznas, kas pavisam nesen Sarkaņos atgriezusies pēc restaurācijas Rīgā, stāsta prāvests Andris Jonāns. „Brīnumdarītājas Dievmātes svētglezna vienmēr ir pievilkusi svētceļniekus, jo pie tās pēc daudzu liecībām ir izlūgtas nepieciešamās žēlastības,” norāda Jonāns.

„Līdzīgi kā Aglonā, arī Sarkaņu svētglezna atzīta par brīnumdarītāju. Līdzīgi kā Aglonā, tur ir daudz pateicību sakarā ar to, ka šajā baznīcā cilvēki lūdzas tikt dziedināti pret dažādām kaitēm,” stāsta ģimeņu kustības “Laulāto tikšanās” pārstāvis Jānis Voguls, kurš uz Sarkaņiem svētceļojumos kopā ar ģimeni dodas ik gadu. Šis ceļš kopā ar vēl vairākām ģimenēm tiks veikts arī šogad. „Vasarsvētki ir svētki, kad mēs varam pieredzēt svēto garu spēku.

Kā zina stāstīt svētceļotāji, īpaši pēdējo gadu laikā Rēzeknes novada Sarkaņu nelielā baznīca par svētceļojuma galamērķi daudziem kļuvusi ne tikai Vasarsvētkos. Uz šo seno svētvietu ļaudis individuālās grupās dodas regulāri visu cauru gadu. Šajā vietā no Dieva izlūgtās žēlastības izjutusi arī Vanda. Viņa stāsta, ka tikusi dziedināta no kāju sāpēm.

Rēzeknes novada Sarkaņu baznīcā Vasarsvētku svinēšanai jau sestdien pulcēsies daudzi svētceļnieki, kad plkst. 18.00 vakarā sāksies Svētā mise, ko vadīs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Tam sekos adorācija, pusnakts mise, lūgšanas visas nakts garumā. Vasarsvētki noslēgsies svētdien ar Svēto misi plkst. 12 dienā un euharistisko procesiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti