Sadaļas Sadaļas

Rīga 2014

Rīga 2014. Mūzika. Deja. Piedzīvojums.

Kultūrdeva

Kultūrdeva

Naujēnieši veido pasaulē garāko musturdeķi

Naujēnieši tapina pasaulē garāko musturdeķi

Naujenes ciemā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Deķis jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā. Atlicis tikai nedaudz, lai naujenieši sasniegtu savu mērķi un ar musturdeķi varētu apsegt Daugavu.

Ideja par pasaulē garāko deķi radusies jau 2011. gadā. Doma bijusi izveidot ko grandiozu, ar ko varētu iesaistīt pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju. 

"Lūk, šis rezultāts tagad ir!" Latvijas Televīzijas (LTV) "Kultūrdevai" saka Naujenes novadpētniecības muzeja direktore Evita Kusiņa-Koļesņika. 

Musturdeķis ir liela sega, kuru veido dažāda lieluma adīti, tamborēti un pat mezgloti fragmenti. Kopumā iecerēts, ka deķis sasniegs 500 metru garumu.

Sākotnēji esot bijusi ideja arī fiksēt katra fragmenta autoru, taču ne visiem vārdi klāt pievienoti un tagad par kopējo autoru skaitu var tikai nojaust.

Musturdeķa rekordiste ir Agra Jēgere no Salacgrīvas, kas noadījusi 31 metru deķa. Viņa gan tieši deķa filmēšanas dienā devusies mūžībā, un četri metri viņas adījuma vēl nav piešūti garajam deķim.

"Kultūrdeva" otrdienu vakaros

"Kultūrdeva" ir jauns LTV raidījums, kas no 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 skatītājus sveicinās ar līdz šim ēterā kopā neredzētu trijotni – Mārtiņu Ķibildu, Kristīni Komarovsku un Aleksi Vilciņu.

Deķi adījuši arī vīrieši, piemēram, Jānis Kotāns iesūtījis 500 skaistās košās krāsās noadītus 20x20 cm fragmentus. 

Arī virkne Latvijas skolu iesaistījušās aktivitātē, jo šādu uzdevumu bija pildījuši mājturības stundās. Kāda skola no Vidzemes iesūtījusi kastēm segas fragmentu. 

Deķa tapšanā ir piedalījušies ne vien Lietuvas un Igaunijas rokdarbnieki, bet arī no Itālijas, Maltas, Turcijas, Polijas, Baltkrievijas un Krievijas. Arī LTV "Kultūrdeva" uz Naujeni atveda savus fragmentus lielajam deķim.

Latvijas simtgades gadā iesūtīti daudzi Latvijas karoga krāsās veidoti fragmenti, un līdzīgās krāsas deķa šuvējas mēģina likt vienkopus.

Vietējie iedzīvotāji, ko LTV sastapa Naujenē, par novadnieku ambiciozajiem mērķiem gan nebija dzirdējuši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt