Panorāma

Āgenskalna sakņu paviljona nākotne neskaidra

Panorāma

Ko zinām par ugunsgrēku Krievijā?

«Nepaej garām!»: Līgas stāsts

Līga Bērnu fonda nometnēs ieguvusi gan pašapziņu, gan darījusi citkārt neiespējamo

Līgai Taukulei ir 30 gadu. Kaut arī viņa ikdienu pavada ratiņkrēslā, tas nebūt nenozīmē, ka Līga sēž mājās.  Viņa aktīvi darbojas Dubultu evaņģēliski luteriskajā draudzē un mācās draudžu darbinieku izglītības programmā. Arī viņa pusaudža gados ir piedalījusies vairākās Latvijas Bērnu fonda rīkotajās nometnēs un uzskata, ka tās viņu dzīvē ļoti iedrošinājušas.

Labdarības akcija "Nepaej garām!"

Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds turpina tradīciju - labdarības akciju „Nepaej garām!”. Šogad akcijas mērķis ir vākt ziedojumus vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas.

Jau šobrīd darbojas akcijas ”Nepaej garām!” ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot iespējams ziedot  1,42 eiro bērniem ar īpašām vajadzībām, lai desmit šīs vasaras dienās bērni varētu uzlabot veselību, pilnveidot savas radošās prasmes un atpūsties speciālās  nometnēs.

Akcijas koncertā, kas tiešraidē būs skatāms gan  31. martā LTV1 ēterā, gan internetā plkst. 21.25, zālē un uz skatuves redzēsim ģimenes. Koncertā piedalīsies Sējānu un Kaukuļu ģimenes, aktieris Mārcis Maņjakovs ar krustdēlu, Valts Pūce un ''Da Gamba'', Kaspars Zemītis un ''Sudden Lights'', brāļi Intars un Lauris Busuļi, Ira un Rūta Dūdumas un citi mākslinieki.

Sadarbībā ar LSM pirms koncerta  un tā laikā darbosies bērnu radošās darbnīcas.

Arī šogad norisināsies Latvijas Bērnu fonda un Latvijas Televīzijas rīkotā labdarības akcija “Nepaej garām!”. Tās laikā vāks ziedojumus, lai bērniem ar īpašām vajadzībām sniegtu iespēju piedalīties vasaras nometnēs. Ik vasaru tās pulcē vairākus simtus bērnu. Vairākas reizes nometnēs bijusi arī Līga Taukule. Viņa atzīst – piedalīšanās nometnēs viņu iedrošināja dzīvē nebaidīties, bet iet un darīt.

“Tā viena lieta, ko šīs nometnes ir iedevušas varbūt tādā ne tik daudz praktiskā, kā varbūt emocionālā ziņā – tā noteikti ir pašapziņa. [Proti], es arī varu iet darīt, es varu iet un kaut ko sasniegt,” sacīja Taukule.

Lai gan pagājis jau vairāk nekā 10 gadu kopš Līgas pēdējās nometnes, viņa joprojām ar smaidu atceras piedzīvoto. “Vakari pie ugunskura ar dziedāšanām un kopā būšanu. Daudz dažādu ļoti interesantu aktivitāšu. Tās 10 dienas vienmēr ir bijušas ļoti, ļoti piepildītas,” atminas Taukule.

Mīļākās nodarbības Līgai bija peldēšana un pārgājieni, taču, lai tajās varētu piedalīties, viņai, tāpat kā citiem bērniem, bija savs asistents, kas ik uz soļa bija blakus. Līdz ar to nometne bija vieta, kur aizmirst par ikdienišķām grūtībām un darīt to, kas citkārt liktos neiespējams.

“Pirmkārt, tā ir iespēja pabūt ārā no mājas, pabūt cilvēkos, pabūt kopā ar saviem vienaudžiem un arī sev līdzīgiem cilvēkiem. Otrkārt, tā noteikti ir iespēja baudīt kaut kādas tādas lietas, kas ikdienā nav tik viegli pieejamas,” vērtē Taukule.

Nometnēs bērniem ir sajūta, ka viņi var daudz vairāk, nekā iedomājas, ka viņi ir novērtēti, līdzvērtīgi un arī vajadzīgi, tā uzskata Līga: “Mēs šajā sabiedrībā un šajās nometnēs pilnīgi noteikti jutāmies pieņemti, saprasti un atbalstīti.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti