Panorāma

Autoavārija prasa sešas dzīvības

Panorāma

Kara muzejs pārcilā leģionāru arhīvu

Ierosināts kriminālprocess par huligānismu

Krievijas atbalsta mītiņa pretiniekam – kriminālprocess par huligānismu

Pēc pirmdien notikušā piketa Krievijas atbalstam pret rīdzinieku Daini Rūtenbergu ierosināts kriminālprocess par huligānismu. Viņš spontāni reaģēja uz dzirdamajiem saucieniem “Rossija” un salauza Krievijas karoga kātu. Dainis Latvijas Televīzijai  atzīst, ka redzētais un dzirdētais viņu izprovocējis, un savu rīcību nenožēlo.

Dažu sekunžu ilgais izlēciens Rūtenbergam maksāja četras stundas Centra rajona policijas iecirknī, kur pēc pratināšanas pret viņu tika ierosināta lieta par huligānismu.

„(..) es rīkojos, kā kārtīgam latvietim klājas. Man nav nekas pret krieviem un Krieviju. Bet, kas tagad notiek Krimā, pret tatāriem...Un visas tās Jurija lentītes....Tā nedrīkst būt,” saka Dainis.

Karoga noraušana bijusi spontāna rīcība. Dainis bija ceļā uz mājām, kad viņu pārsteidza Rīgas centrā notiekošais. „Sadzirdot, ka bļauj „Rossija”, „Rossija”, nodomāju – kas tad nu? Te taču pagaidām ir Rīga, Latvija, Eiropa, pat Kultūras galvaspilsēta. Bet policisti vēl stāv un šos apsargā,” stāsta Rūtenbergs, kurš ikdienā strādā par dokeri.

Pēc šī izlēciena ģimene esot uz viņu dusmīga. Atbalsts jūtams vienīgi sociālajos tīklos internetā. „Tviterī ir morāls atbalsts,” saka Dainis.

Dainis pats nav nevienā politiskajā partijā. Viņš ir pavārs, bet šobrīd strādā ostā par dokeri, jo tur varot nopelnīt vairāk. To, ko izdarījis, nenožēlo. Viņš gaida, kad arī Latvijas politiķi beigs murmināt un beidzot attiecībā uz Krievijas rīcību Ukraina lietas sāks saukt īstajos vārdos.

3 komentāri
SpektrsCom
Aicina morāli atbalstīt Daini Rūtenbergu http://spektrs.com/visas-zinas/aicina-morali-atbalstit-daini-rutenbergu/ Aicina ar savu klātbūtni morāli atbalstīt rīdzinieku Daini Rūtenbergu tiesas sēdē, kas notiks pirmdien, 26. janvārī, Rīgas Centra rajona tiesā Abrenes ielā 3, plkst. 10.00, 16.telpā.
Kŗemilek
Nu, vismaz prieks, ka Rīgā vēl ir kāds, kas ir spējīgs nostāties pret krievu izlēcieniem. Paldies, Daini! Turies!
Haha
Mūsu valstī tā ir... Kāpēc vispar tika atļauts tas mītiņš atbalstam Krimas okupācijai?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti