Panorāma

Tautieši Lielbritānijā pulcējas uz eglīti “Straumēnos”

Panorāma

Panorāma

“Pie zelta liepas” dod darbu trim cilvēkiem ar invaliditāti

Kafejnīca Ogrē dod darbu trim cilvēkiem ar invaliditāti

Kāda kafejnīca Ogrē cilvēkiem ar invaliditāti sagādājusi darbu. Aiz bāra letes, virtuvē un klientu zālē darbā pieņemti trīs cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Savukārt maza kartiņa, kas novietota uz galda līdzās Ziemassvētku zvaigznei, vēsta, ka ēdot šeit, šie cilvēki tiek atbalstīti finansiāli. 

Ogres kafejnīcas “Pie zelta liepas” šefpavārs un vadītājs Kristaps Zagorskis izvēlējies dot darbu trim cilvēkiem ar invaliditāti. Maksāt darbiniekiem algas ļauj Nodarbinātības valsts aģentūras līdzfinansējums. Tas gan ir tikai uz gadu. 

Kafejnīca “Pie zelta liepas”

“Mēs esam par vienlīdzību sabiedrībā. Lai mums katram ir dota iespēja un lai katram ir darba vieta. Pirms mēs pieņēmām darbā, bija pārrunas un viņi teica, ka daudz kur viņus nepieņem, jo ir šī invaliditāte,” sacīja  Zagorskis.

Šāda iespēja trim darbiniekiem sniedz ne vien tik svarīgos ienākumus, bet arī iespēju piepildīt sapņus un spodrināt dažādas prasmes. 

Edijs Ausmanis kafejnīcā strādā par bārmeni. Viņš sacīja: “Taisu kafijas un kokteiļus. Tur bija pareizi jāiemācās. Kādu krūzīti spiest automātā.” Viņš uzsvēra, ka darbs dod iespēju iziet cilvēkos un socializēties, kā arī palīdz finansiāli.

Savukārt Inese Pabērza kafejnīcā ir viesmīle. “Mācos kā viesmīlis. Visu pienesu un visu paskaidroju. Un to visu daru. Man tas nes to visu prieku, cilvēkiem patīk, viņiem garšīgi ēdieni, viņi priecājas, ka var izbaudīt to garšu, mums ir unikāls pavārs,” pastāstīja Pabērza.

Kafejnīcā par pavāra palīgu strādā arī Andris Svemps. “Daru mazus darbiņus, tīru kartupeļus, mazgāju traukus, tie ir mani pienākumi. Kad ir daudz klientu, tad ir daudz darba, es varu visam sekot līdzi,” viņš stāstīja.

Visi trīs darbinieki atzina, ka viņiem ir svarīgi savi ienākumi.

“Savi ienākumi ir ļoti daudz, es strādāju “Zelta liepā” un “Elvi” un mēģinu uzkrāt to finanšu spilvenu. Es īrēju istabiņu Ogrē, tā kā man ir divi darbi, tad tur sanāk tikai pārnakšņot,” norādīja Svemps.

Tikmēr Pabērza norādīja: “Mans lielākais sapnis – pagaidām es dzīvoju sociālajā mājā, kā pieaudzis cilvēks es saprotu, ko daru, ko nedaru. Man vajag savu dzīvokli.”

Kafejnīcas bārmenis Ausmanis tikmēr sapņo par ceļojumu uz Itāliju. Gadās, ka cilvēki atstāj arī dzeramnaudu. Tad ir īpašs prieks. “Laba sajūta, par labu, patīkamu darbu,” viņš piebilda.

Līdzīgi kā citi ēdinātāji kovida pandēmijas laikā, arī šī kafejnīca katru dienu cīnās par pastāvēšanu. 

“Darba dienas ir švakākas, bet brīvdienās ir daudz cilvēku, jo ir skaistas lampiņas. Pilsēta ir izgaismota. Deguns ir nedaudz uz leju, bet mēs zinām, ka būs, ka saule uzspīdēs,” pastāstīja kafejnīcas vadītājs.

Pagaidām Ogrē spīd tūkstošiem lampiņu, izgaismojot gājēju ielu. Visi trīs darbinieki cer, ka pēc pilsētas apskates kāds iegriezīsies arī pie viņiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti